https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

İYİ Kİ İYİLİK VAR: ANKARA - GÖLBAŞI KARŞIYAKA MUHTARI SATILMIŞ DEVECİ

Koronalı günler de belki de evlerde olduğumuz için daha hassas olduk. Duyarlılıklarımız arttı. Maya Angelou'nun, ''İnsanlar onlara ne söylediğinizi unutabilirler.

01.05.2020 18:46 tarihinde yayınlandı 807 defa okundu 0 defa yorumlandı
İYİ Kİ İYİLİK VAR: ANKARA - GÖLBAŞI KARŞIYAKA MUHTARI SATILMIŞ DEVECİ
İnsanlar onlara ne yaptığınızı unutabilirler ama insanlar, onlara kendilerini nasıl hissetirdiğinizi asla unutmazlar'' sözünde olduğu gibi yapılanlar unutulmayacak. 
          Konuğumuz, Ankara-Gölbaşı Karşıyaka Mahalle Muhtarı Satılmış Deveci.  Deveci, ''26 yıl esnaflık yaptıktan sonra komşularımın desteği ile aday oldum. Onların sayesinde 4 dönemdir muhtarlık yapmaktayım. Görevimi çok seviyorum. İnsanlara hizmet etmek, benim için çok önemli.'' diye konuştu.
          Mahalle komşuları tarafından çok sevilen Satılmış Deveci'yi Ressam Selma Bora, mahalle muhtarı için neler anlattı:   ''Ankara'nın Gölbaşı Karşıyaka Mahallesi'nde yaşıyorum. Koronalı günlerden önce, normal hayatımızı sürdürüyorduk. Evde kalmaya başladığımız günlerde her şey değişti. Eşim koah, kalp ve tansiyon hastası olarak yaşamını sürdürüyor. Yaşı 65 üzerinde olduğu için  45 gündür sokağa çıkamıyoruz. Bu süreç içerisinde Gölbaşı-Karşıyaka muhtarımız Satılmış Deveci, her türlü ihtiyacımızı karşılıyor. Maaşlarımızı çekerek, faturalarımızın ödemelerini yapıp ilaçlarımızı evimize kadar getiriyor. Bir telefonla, diğer çevre halkınında tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Hastalanan yaşlıların hastaneye gitmelerinden tutun, ambulans eşliğinde yardımcı olmaya kadar örnek davranışlar sergiliyor. Muhtarımız tüm bunları, devletten hiç bir yardım beklemeden kendi imkanlarıyla sağlıyor. Mahallemizin sevilen, sayılan Muhtarı Satılmış Deveci'ye şükranlarımızı sunarız.'' diyerek anlattı.
         Muhtar Satımış Deveci'yi ve zor günlerimiz de bizlere yardımcı olan tüm muhtarlarımızı kutlarız.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları