https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

İSTANBUL'A YENİ BAŞKAN

Ekrem İmamoğlu görevi devraldı. Yerel seçimlerin ardından 17 gündür devam eden oy sayımı süreci sona erdi.

18.04.2019 09:53 tarihinde yayınlandı 286 defa okundu 0 defa yorumlandı
İSTANBUL'A YENİ BAŞKAN
Alınan sonuçlara göre Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. İl Seçim Kurulu Ekrem İmamoğlu'nu mazbatasını almak üzere adliyeye davet etti.
         Eşi Dilek İmamoğlu'nun da eşlik ettiği yeni başkanı adliyenin önünde partililer coşkuyla karşıladı.Adliye binasında yoğun bir izdiham yaşandığı için İmamoğlu içeriye güçlükle girebildi. Mazbatasını alıp  İstanbul Belediye Başkanı olan İmamoğlu,devir teslim töreni için İstanbul Büyükşehir  Belediyesi'nin  Saraçhane'deki binasına giderek görevi mevcut Başkan Mevlüt Uysal'dan devraldı. Törenden sonra yaptığı konuşmasında, ''Biz 16 milyonun temsilcisiyiz. Bu şehrin nimetlerini ganimet yapmak yok, paylaşmak var. Görevlerimizi yerine oturtalım bir kez daha Anıtkabir'e gideceğiz'' dedi. 
           Partinin genel merkezinde İstanbul'daki son durumu takip eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, '' Türkiye'ye hayırlı olsun. Çok mutluyum, huzurluyum. Çocuklarımız için, onların geleceği için, demokrasimiz için, hep birlikte huzur içinde yaşamak için yola çıkan insanların başarısıdır bu'' diye konuştu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise ''Şehrine bereket ve huzur getirecek, kadim İstanbul için 5 yıl boyunca yorulmadan çalışacağına inandığım, değerli kardeşim Ekrem İmamoğlu'nun Belediye Başkanlığı görevini kutluyorum'' dedi ve Türkiye'nin Başkentinden sevgilerini  yolladı.
          Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını alması Türkiye'nin gündemine oturdu. Gerek İstanbul'da gerekse sosyal medyada çok ses getirdi. 
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
FOTOĞRAF: BASIN

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları