https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

İSMAİL HAKKI TONGUÇ YAPITLARIYLA YAŞAYACAK

Köy Enstitüleri'nin kurucusu, kuramcısı ve uygulayıcısı İsmail Hakkı Tonguç ölümünün 59. yılında anılacak. Tonguç'un yaşamını biyografik bir romanla ortaya koyan Yazar Öner Yağcı ile söyleşi ve imza etkinliği düzenlenecek.

28.06.2019 14:26 tarihinde yayınlandı 156 defa okundu 0 defa yorumlandı
İSMAİL HAKKI TONGUÇ YAPITLARIYLA YAŞAYACAK
          Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Erdal Atıcı, Tonguç'u şöyle anlattı. ''İsmail Hakkı Tonguç, 20. Yüzyılın, en büyük üç eğitimcisinden biridir. Bir eğitim devrimcisidir.Mustafa Kemal ATATÜRK'ü çok iyi anlamış, uygarlaşma sürecinin eğitim yoluyla gerçekleşebileceğini bildiği için ve yoksul halkı eğitmek adına, Eğitmen Kursları açmış, Hasan Ali Yücel'in de büyük desteği ile KÖY ENSTİTÜLERİNİ kurmuştur.Biz Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu olarak Tonguç'u gençlere anlatacak, onu yaşatacağız'' diye konuştu.
         İsmail Hakkı Tonguç'u anma programı 29 Haziran 2019 tarihinde saat 14.00'da  Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı'nda,  Vakıf Başkanı Erdal Atıcı'nın konuşmasıyla başlayacak. Ardından, Tonguç İçin yazılan ''Büyük Oğul Efsanesi'' adlı kitap yazarı Öner Yağcı ile söyleşi yapılıp imza etkinliğine geçilecek.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları