https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HURİYE FIRAT SERGİSİ PARİ ANTİK'TE

Ankara Kalesi sanat günlerine bir yenisi daha eklendi. Ressam Huriye Fırat'ın 2. kişisel resim sergisi 70 eserle Pari Antik Sanat'ta 21 Eylül 2019 tarihinde açıldı.

26.09.2019 16:19 tarihinde yayınlandı 446 defa okundu 0 defa yorumlandı
HURİYE FIRAT SERGİSİ PARİ ANTİK'TE
Açılış konuşmasını Fırat kendisi yaparak, ''Bu güzel günümde yanımda olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Bir kısmını face ve instagramdan gördüğünüz resimlerimi birde, bir arada görün istedim'' dedi.
          Huriye Fırat Kayseri'nin Develi ilçesinde doğdu. 1968 yılında Ankara'ya yerleşerek eğitim hayatını burada tamamladı. Yüksek öğretimini, Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya  Fakültesi'nde bitirip, 5 yıl mobilya desinatörlüğü yaptı.1997  yılında sınıf öğretmeni olarak göreve başlayan Fırat, Iğdır-Tuzluca ilçesinden sonra sırasıyla Ankara Merkez Çocuk Sevenler, Keçiören Kamil Ocak son olarak Şehit Ahmet Kabukçu İlköğretim okullarında çalışarak emekli oldu.
        Resim çalışmalarına, lisedeyken kara kalem ve portre çalışmalarıyla başlayan Fırat, daha sonra yağlı boya resimler yaptı. İlk olarak  2002 yılında Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde düzenlenen karma sergiye katıldı. ''Arayış'' adlı ilk kişisel sergisini ise 80 eserle Ankara Vakıflar Sergi Müzesinde açtı. Daha sonra, BİRESKU ve yine Pari Antik Sanat Galerisinde karma sergilere katıldı.
           Sanatçı, ''Tarz olarak klasik çalışmalar yapıyorum. Doğa hayranıyım. Çiçek resimleri çalışmaktan çok keyif  alıyorum. Özellikle, papatya aşığıyım. Kızımın isteğiyle başladığım, dekoratif çalışmalar da yapıyorum'' dedi.
           Huriye Fırat Resim Sergisi 29 Eylül 2019 tarihine kadar açık olacak.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları