https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HÜKÜMET KONAĞI PROJE İHALESİ 3 NİSAN’DA YAPILACAK

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin Fatih, Macun, Barbaros ve Konak mahallelerini kapsayan toplantıda vatandaşlara müjdeli bir haber verdi.

21.03.2019 12:17 tarihinde yayınlandı 226 defa okundu 0 defa yorumlandı
 HÜKÜMET KONAĞI PROJE İHALESİ 3 NİSAN’DA YAPILACAK
  Şahin, TOKİ tarafından yapılacak olan ama tasarruf tedbirleri nedeniyle beklemeye alınmış olan Hükümet Konağı Projesinin  3 Nisan’da yeniden ihaleye çıkacağını açıkladı. Projenin kent meydanı kısmı ise Aksu Belediyesince yapılacak. Toplantıya AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu da katıldı. Başkan Şahin’den övgüyle bahseden Uslu, “Konu Aksu’nun menfaati oldu mu Halil Başkan’ın Ankara’ya gelerek nasıl çalıştığını iyi bilirim.” dedi. 
Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin 4 mahalleyi kapsayan bir halk toplantısına katıldı. Toplantıda Şahin’e AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, AK Parti İlçe Başkanı Tevfik Fuat Cebeci, MHP İlçe Başkanı Ahmet Bulut, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı ve meclis üyesi adayı Pınar Uğur, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çağatay Çalışır, başkanın eşi Ümmü Şahin ve meclis üyesi adayları da eşlik etti. 
  USLU, “BİZE DUALARINIZ YETER”
Halka hitaben bir konuşma yapan AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, “Biz parti olarak desteğimizi halktan alıyoruz, sırtımızı milletimize dayıyor, talimatı milletimizden alıyoruz.” dedi. Yönetimi, ekmek pişirilen saçın üçayağına benzeten Uslu “Saçın ayaklarından biri olmazsa tencere üstünde durmaz, yemek pişmez. Yönetimin de işte böyle üçayağı var. Aksu ayağı, Ankara ayağı, Büyükşehir ayağı. Bu ayaklardan biri eksik olursa bu yemek pişmez. Sizler Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilk ayağı sağlamlaştırdınız. İkinci ayak olan Büyükşehir Belediyesi’nde geçen dönem neler yaşandı, Menderes Türel döneminde hangi hizmetler yapıldı iyi biliyorsunuz. Türel’e yeniden destek vererek ikinci ayağı da sağlamlaştıracağınıza inanıyorum. Aksu ayağında da Halil Başkan hem kendi hizmetleri ile hem de Ankara’dan getirttiği hizmetlerle ilçemizin şeklini, şemalını değiştirdi. Eskiden Aksu denilince kıyıda köşede kalmış bir yer akla gelirdi. Ama artık Aksu Antalya’nın merkezi konumuna geldi. Herkes Aksu’da yatırım yapmak istiyor. Türkiye’de yeni kurulmuş ilçeler arasında yapılanmasını en hızlı tamamlayan ilçelerden birisi Aksu. Biz desteğimizi halktan alıyoruz. Biz gönül belediyeciliğine talibiz. Sizden tek talebimiz dualarınızda bize yer verin, Allah razı olsun deyin yeter.” diye konuştu. Tarıma da değinen Uslu, “Allah çiftçimize daha çok kazanç sağlasın. Biz komisyoncuyu, çiftçiyi dinliyor sorunlarınızı Ankara’ya iletiyoruz. Biz komisyoncuyu kaldırmayacağız. Komisyoncu çiftçinin garantisidir. Biz girdi fiyatlarına müdahale edilmesini söyledik. Antalya’mızda doğal afet oldu, bundan Aksu da etkilendi. Durumu Cumhurbaşkanımıza ilettik. Eski parayla Antalya’ya 20 trilyon lira para gönderildi, bunun 4 trilyon 702 bin lirası Aksu’ya geldi. Bu hafta paralar dağıtılmaya başlanacak.” dedi.
USLU’DAN BAŞKAN ŞAHİN’E ÖVGÜ
Halktan Halil Şahin’e destek vermelerini de isteyen Uslu, “Destek sizden, hizmet Halil Başkandan. Halil Başkan sık sık Ankara’ya gelerek ilçenin sorunlarının çözümü için uğraşıyor. Konu Aksu’nun menfaati olunca bize yapışıyor. Biz onun bu tavrından mutluyuz, çünkü mesele memleket meselesi olunca Halil Başkan bu sorunu çözmeliyiz diyor. Sorunları getirip Ankara’da masaya koyuyor. Menderes Başkan da Mevlüt Çavuşoğlu da Antalya’nın sorunlarını çözmek için uğraşıyor.” şeklinde konuştu. 
AKSU ŞEHİRLEŞME YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR
Mahalle sakinlerine Aksu’da şehir oluşturmak için 5 yılda yapılan hizmetleri anlatan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin Macun deresinin etap etap kapatıldığını, semt polikliniğinin kazandırıldığını, hastane inşaatına başlandığını anlattı. Aksu Belediyesi’nin 50 milyon lira sıcak parası ile büyük yatırımların yapılmasının mümkün olmadığını kaydeden Şahin, Ankara ve Büyükşehir’in katkılarıyla önemli yatırımların ilçeye kazandırıldığını anlattı. 25 yıllık Çalkaya sorununun bittiğini, geçen pazartesi günü halkın tapularına kavuştuğunun söyleyen Şahin, Ankara’dan yaptırdığımız yasal düzenleme ile bu sorun çözüldü ve belediyemiz de 654 milyon liralık borç yükünden kurtuldu. Biz hayırseverlerimizin ve devletimizin sayesinde ilçemize yeni okullar kazandırdık. Ama bunları biz yaptık diyerek hizmet hırsızlığı yapmıyoruz. Kur’an kursları yaptırdık, ilçe emniyet binamızın, İncik okulumuzun tamamlanmasını sağladık. Ama Aksu’nun aslı problemi mülkiyet konusu. Biz mülkiyet konusunda ciddi mesafeler aldık. İmarı biten yerlerde kanalizasyon çalışmasını yaptık, şimdi ikinci etap çalışmasına başlanacak.” dedi. 
ŞAHİN’DEN HÜKÜMET KONAĞI MÜJDESİ

Aksu’nun en önemli eksikliklerinden bir olan Hükümet Konağı ve Kent Meydanına da değinen Başkan Şahin, “Hükümet Konağı projemizin ihalesi daha önce yapılmıştı. Fakat tasarruf tedbirleri nedeniyle bekletiliyordu. Şimdi 3Nisan’da tekrar ihalesi yapılacak. Böylelikle Aksu’muzun bir hükümet konağı, kent meydanı olacak, kurumları bir arada olacak.” diyerek müjdeli haberi vatandaşlarla paylaştı. 
Diğer projelerinden ve hizmetlerinden de bahseden Şahin, mesire alanı çalışmalarından, imar çalışmalarından ve birlikte hareket etme ruhundan bahsetti.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları