https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HOY-TUR HALK DANSLARI 50 YAŞINDA

Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Halk Dansları Topluluğu, bu yıl kuruluşunun 50'nci yılını kutluyor.

27.02.2020 10:07 tarihinde yayınlandı 191 defa okundu 0 defa yorumlandı
HOY-TUR HALK DANSLARI 50 YAŞINDA
         1970 yılında Ankara Bahçelievler'de küçük bir dükkanda kurulan Hoy-Tur ekibi Halk Dansları Topluluğu, 40 farklı ülkede binlerce gösteriye imza attı.
          1987 yılında ''Halk Dansları'' alanında ilk Türkiye birinciliğini kazanan topluluk, sekiz yıl üst üste Türkiye şampiyonu oldu. Ayrıca Fransa'da dünya birinciliği elde etti.
           Çankaya Belediyesi'nden ''Bünyemize katılın'' teklifiyle Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Halk Dansları olarak 1988 yılında faaliyete başlayan ekipten Ersan Emre, ''Bizim gibi kuruluşlarda devlet ve belediye desteği çok etkili oluyor'' dedi. 
          Hoy-Tur Dans Topluluğu'nun üç ana gurubu bulunuyor. ''Yıldızlar Gurubu'' 4 ve 5. sınıf öğrencileri, ikinci grup, ''Gençler Grubu'' ve 3. kategoride ise ''Yetişkinler Grubu''  bulunuyor. Yetişkinler Grubu'nun, 30'lu yaşlardan 55 yaşına kadar üyesi bulunuyor. Her yıl Eylül ayında kayıt dönemi başlıyor ve Ekim ayına kadar devam ediyor.
         50. Yıl kutlamaları kapsamında Nisan Ayı içinde Çankaya Belediyesi'nin Ankara'daki yabancı misyon şefleri için düzenleyeceği bir resepsiyon olacak ve gecede gala gösterisi yapılacak. Haziran ayında ''Renkler'' isimli yıl sonu gösterisinde 250 dansçı sahneyi paylaşacak. Kasım ayında ise balo ve sergi düzenlenecek.
          Hoy-Tur ekibinden Ersan Emre, 33 yıldır Çankaya Belediyesi ile birlikte olduklarını ve Başkan Alper Taşdelen'in kendilerine büyük destek verdiğini ifade etti.
           Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Halk Dansları Topluluğunu kutlar nice yıllar dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları