https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HOLLANDA'DAN ANKARA'YA YARDIM

Hollanda'da Multiculturele Vrouwen Veendem ''Çok Kültürlü Kadınlar Grubu'' , göçmen kadınlar entegrasyonu, sosyal diyoloğun teşviki ve kadınların sorumluluk alarak, topluma faydalı olabilmeleri amacıyla kuruldu.

09.03.2019 16:20 tarihinde yayınlandı 468 defa okundu 0 defa yorumlandı
HOLLANDA'DAN ANKARA'YA YARDIM
  Kurucuları İlknur Eraslan, Esin Narman ve Tülin Yılmaz öncelikle amaçlarının her türlü ırk, din ve kökene bakmaksızın tüm kadınları bir araya getirmek olduğunu söylediler.
  Türklerin kurduğu bu dernek, çoğunlukla Türkiye'ye yardım yapıyor. Malatya , Bitlis gibi illerimize ayrıca Endonezya'ya kadar yardım götürdüler. Selçuk Üniversitesi'nde okuyan bir kızımıza da burs veren dernek son olarak yardım elini, Ankara Kale Mahallesi'ne uzattı.
   Konuyla ilgili görüştüğümüz Kale Mahallesi muhtar adayı Erkan Kaptan, ''Mahallemizde yaşayan Murat Gezer adlı kardeşimize, Hollanda'nın Veendam şehrinden tekerlekli sandalye gönderen İlknur Eraslan, Esin Narman ve Tülin Yılmaz'a teşekkür ediyoruz. Ayrıca, bir oğluyla yaşayan Murat Gezer ailesine gıda ve nakit yardımı da yolladılar. Bu yardımları ulaştıran İlknur hanımın annesi, babası, Ressam Demet Adalı hanıma ve kardeşi Songül Hanım ve eşine, mahallem şahsım adına teşekkür ediyorum'' diye mutluluğunu dile getirdi.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları