https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HİLELER ÇEVİREREK SEÇİM ALINMAZ

CHP- İYİ Parti Millet İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan, 18 Martta Koza TV’de Gazeteci İdris Taş’ın konuğu oldu.

21.03.2019 11:48 tarihinde yayınlandı 539 defa okundu 0 defa yorumlandı
HİLELER ÇEVİREREK SEÇİM ALINMAZ
Programda projelerini Aksulu vatandaşlara anlatan Arslan, hakkındaki iddialara da açıklık getirdi. Başarılı bir propaganda dönemi geçirdiklerini söyleyen Arslan, “Vatandaşlarımıza vizyonumuzu farklılıklarımızı anlatıyoruz. Siyaseti kirletmeden tertemiz ilerliyoruz” diye konuştu. DSP’nin adayı İsa Yıldırım’ın seçimden sonra Arslan’ın başkanlığı kazandığı taktirde yerini Ramazan Özen’e devredeceği iddialarına da açıklık getiren İYİ Partili Durmuş Ali Arslan, şöyle konuştu: “Bir dost meclisinde arkadaşımızın yaptığı bir şaka seçim malzemesi olmuş. Onun söylediği bazı kelimeler var ağza alınmayacak. Biz onu demiyoruz. Yani ne söylesem boş. Sizce akla mantığa uyuyor mu? Benim emekliliğime 13 ay kalmış.”
“SEÇİM ÖNCESİ YAŞANANLAR SEÇİM SONRASINI ETKİLİYOR”
Seçim çalışmalarına 1,5 milyon harcadığı söylentilerine Durmuş Ali Arslan, önce 1 milyonla başlatıp sonra 1,5 milyona çıkarttıklarını dile getirip ‘Siz nereden buluyorsanız ben de oradan buluyorum demek isterdim onlara ama biz çok kısıtlı bir bütçeyle yürütüyoruz’ diyerek şöyle devam etti: “Zaten bu sahada belli. Araçlarımızdan, afişlerimizin yoğunluğundan… Etkin, verimli ve hesap verebilir bir belediyecilik anlayışıyla yola çıktık. Arabaların giydirilmesini seslendirmesini rahmetli yeğenim üstlendi. Çok cüzi miktarlar koyduk ortaya. Çünkü seçim öncesi yaşananlar seçim sonrasını etkiliyor. Herhangi bir finansman desteği almayalım ki sonra çekildiği zaman gitmeyelim diye. Ben hayatımda o kadar büyük paraları görmedim. Kamuoyunda kaç tane araç olduğuna ne kadar afiş olduğuna baksınlar. Memuriyet hayatımıza olmayacak karalamalar yapılıyor.”
 İDDİA EDİLENİN 5’TE BİRİNİ HARCIYORUZ
İddia edilen miktarın neredeyse 5’te biri kadarlık bir bütçeyle seçim propagandalarını yürüttüklerine dikkat çeken Arslan, herkesin cebinde ne kadar varsa ortaya koyduğunu söyleyerek, “ Sadece 4 dönüm serası olan beyefendi bütün bunları nasıl yapıyor? Ben 23 yıllık devlet memuruyum. Eşim öğretmen. Kayınpederim çok varlıklı insandır. Ailemin hali vakti ortadadır. Buna rağmen kısıtlı bir seçim süreci geçiriyorum. Kamuoyu biliyor. Buna rağmen bir karalama var. Söyledikleri belgelerle çürütülebilir şeyler. Bunu bırakıp projelerini anlamaları lazım. Seçimi bu kadar kirletmeye gerek yok” şeklinde konuştu.

Belediyedeki mevcut işçilerin de tedirgin olmamalarının altını çizen Arslan, eğer belediyeyi alırlarsa 450 kişilik istihdam oluşturacaklarını ve işçilerin istedikleri sendikaya üye olabileceklerini söyledi. Bazı İYİ Partili vatandaşların DSP’ye çalıştıklarıyla ilgili gelen soruyu ise Arslan şöyle yanıtladı: “Bir takım İYİ Partili arkadaşlarımız İYİ Partiye karşı çalışıyor. Bir arkadaşımız evine Menderes Türel’in fotoğrafını, iş yerine DSP adayının fotoğrafını asmış. Böyle karmaşık algı oluşturmaya yönelik bir durum. Çok dikkate değer bulmuyorum. Bence böyle algı oluşturarak kamuoyunda hileler çevirerek seçim alınmaz. Benim alnım açık, gönlüm rahat. Çünkü benden kişiliklerini, onurlarını hedef alan bir cümle duyamazsınız.  O belediye başkanlığı koltuğu için her şeyi yapabilirler. Bence insanlar onurlarını korumalı. Seçim işte burada. Projelerimizi açıklıyoruz.”
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları