https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HEYKELTIRAŞ UMUT DEVRİM CAN ARAMIZDAN AYRILDI

''Uçmasın diye kanatları kırılmış bir kuş gibidir heykel'' Bu sözün sahibi Heykeltıraş Umut Devrim Can...Sanat yaşamından bir yıldız kaydı dediğimiz gibi, o da sessizce aramızdan ayrıldı bu gün.

17.06.2019 09:03 tarihinde yayınlandı 1367 defa okundu 1 defa yorumlandı
HEYKELTIRAŞ UMUT DEVRİM CAN ARAMIZDAN AYRILDI
           Sanat camiasında büyük üzüntü yaratan Can'ın ölümü üzerine, Ressam Kürşad Yılmaz '' Canım benim. Sanatçı, Heykeltıraş Umut Devrim Can'ı kaybettik. Gerçekten şoktayım. Bizi çok erken terkettin büyük sanatçı'' dedi. Ata Sanat Galerisi sahibi Nergis Yiğit ise, ''Arkadaşımız Umut Devrim Can'ın biraz önce kalp krizi geçirip aramızdan ayrıldığını duydum. Çok üzgünüm. Sanat uzun, hayat kısa gerçeğini yaşıyoruz bugün'' diyerek üzüntüsünü anlattı.Sosyal Medyada duyulan haber üzerine sanatçılar paylaşımlarında üzüntülerini ifade ettiler.
             Heykeltıraş Necdet Can'ın oğlu olan Umut Devrim Can, 1973 yılında Aksaray'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümün'den mezun oldu. Bugüne değin bir kişisel sergi açan sanatçı, çeşitli karma sergilere ve sanat fuarına katıldı. Ayrıca yurdun çeşitli yerlerinde yapımı gerçekleştiren  çok sayıda anıt, sanatçının imzasını taşıyor. 
              Can'ın cenazesi, 17 Haziran 2019 tarihinde Ankara Karşıyaka Mezarlığı'nda öğle namazından sonra defnedilecek.
              Sanatçımıza Allah rahmet eylesin der, ailesine, sanat camiasına ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları