https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HEMŞİRELİKTEN RESSAMLIĞA VE AYŞE ŞAHİN SANDALCI

SAKÜDER'in Paris'te açmış olduğu ''Anadoludan Esintiler'' resim sergisine, Ankaralı ressamımız Ayşe Şahin Sandalcı'da iki eseriyle katıldı.

25.06.2019 13:35 tarihinde yayınlandı 552 defa okundu 0 defa yorumlandı
HEMŞİRELİKTEN RESSAMLIĞA VE AYŞE ŞAHİN SANDALCI
   Ayşe Şahin Sandalcı, 1961 yılında Yozgat'ta doğdu. İlk ve ortaokulu Kırıkkale / Yahşihan'da okuduktan sonra, Ankara Yüksek İhtisas Sağlık Meslek Lisesini başarıyla bitirdi. Hemşirelik mesleğine 1980 yılında, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesİ'nde başlayan Sandalcı aynı zamanda  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Hemşirelik önlisans  programını tamamladı. Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde 25 yıl hizmet verdikten sonra emekli oldu.
  Sandalcı emekli olduktan sonra, Isparta Güzel Sanatlar Atölyesi'nde resim dersleri almaya başladı. Bu süreç içinde hocalardan aldığı dersler ile tekniğini geliştirerek, Türkiye'nin farklı şehirlerinde karma sergilerde eserlerini sergiledi. 
   2005 yılından beri resim sanatıyla ilgilenen Sandalcı'nın  sulu boya, lavi, yağı boya, karakalem, pastel gibi farklı teknikler ile yapılan çalışmaları bulunmakta. Son yıllarda özellikle yağlı boya çalışmalarına devam etmektedir.  Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği (SAKÜDER)  üyesidir.
    Ressam Ayşe Sandalcı, ''Paris'te  katılmış olduğum sergide ki  tablolarım, fotoğrafçı arkadaşım Sema Kumrulu'nun objektifinden yorumlayarak, kompozisyon oluşturarak yaptığım çalışmadır. Kendisine teşekkür ediyorum'' dedi.
   Sandalcı, halen Ankara'da çalışmalarını sürdürürken, SAKÜDER Akademi'de Ressam Ertan Geniş'le çalışmaktadır.
          Başarılı ressamımız Ayşe Şahin Sandalcı'ya teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.
 
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları