https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HEM DOKTOR HEM RESSAM ERDAL REŞİT YILMAZ SERGİSİ PARİ ANTİK SANAT'TA

Ankara Kalesi Pari Antik Sanat'ta 5 Ekim 2019 tarihinde Erdal Reşit Yılmaz'ın kişisel resim sergisi açıldı.Çok sayıda sanatçı ve sanatseverin katıldığı sergide açılışı hocası Orhan Doğru yaparken, kızı piyanist Ayça Yılmaz piyano dinletisi ile hoş dakikalar yaşattı.

14.10.2019 10:31 tarihinde yayınlandı 378 defa okundu 0 defa yorumlandı
HEM DOKTOR HEM RESSAM ERDAL REŞİT YILMAZ SERGİSİ PARİ ANTİK SANAT'TA
        Erdal Reşit Yılmaz 1966 Kayseri doğumlu baba memleketi ise Ardahan Göle. Yılmaz, ''Ardahan Göle baba memleketim olduğu için bana daha yakın geldi her zaman'' dedi  Halen Ankara Dışkapı Hastanesi'nde Doç Dr. Beyin Cerrahı olarak çalışan sanatçımız, resim yapmaya çocukluğunda başladı. Son on yıldır resim eğitmeni hocası Orhan Doğru'nun destekleri ile Atölye Dösem'de çalışmalarını sürdürüyor.
         Sergiye katılan Gazeteci, Yazar Dr. Necati Yalçın, yakın arkadaşı olan Yılmaz'ı,  ''El mahir olunca ameliyatta, fırçada..Kendini gösteriyor her yerde'' diyerek arkadaşını kutladı.Kıymetli sanatçılarımız Yaşar Çallı, Derya Saatçioğlu, Çoban Ressam, Tülay Çatal, Emin Ali Turabık, Neşe Kalecik, Bağdat Demircioğlu, Memik  Kibarkaya, Mustafa Taşkın, Güner Dinçaslan, Feyza Çıkıntaş Serçe, Funda Akın,Hüseyin Arda sergiye katılanlar arasındaydı.Çok samimi bir ortamda geçen sergi geç saatlere kadar devam etti.
         Pari Antik Sanat sahipleri Ayşen Karakoyunlu ve Songül Ataklı, ''Başarılı bir sergimiz oldu.Bu gün kendimize bir ödül verdik. Sanatçımız Erdal Reşit Yılmaz'ı, değerli sanatçılar ve misafirlerimizle buluşturduk. Tüm katılımcılara şükranlarımızı sunarız'' dediler.
       5 Ekim 2019 tarihinde başlayıp 14 Ekimde bitecek olan sergi, 24 Ekim 2019 tarihine kadar uzatıldı.
       Sevgili doktorumuz ve sanatçımız Erdal Reşit Yılmaz'ı kutluyoruz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları