https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HEDEF 25 BİN ÜYE

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener öncülüğünde ‘Geleceği değiştir, yarınlara umut ol’ sloganıyla başlatılan İYİ Parti Üyelik Kampanyası Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer, İYİ Parti Antalya Milletvekilleri Hasan Subaşı, Feridun Bahşi ve il yöneticilerin katılımıyla başlatıldı.

16.10.2019 11:25 tarihinde yayınlandı 196 defa okundu 0 defa yorumlandı
HEDEF 25 BİN ÜYE
  Antalya’da hedeflerinin 25 bin üye olduğunu kaydeden İl Başkanı Yavuz Temizer ‘Antalya’da 24 Haziran seçimlerinde 250 bin oy almıştık. Başlattığımız kampanyada Antalya’da 25 bin üye yaparak Antalya’yı pilot il yapmak istiyoruz.’’ dedi.
Üyelik Kampanyası başlatılmadan önce sınırda sürdürülen Barışpınarı Harekatı şehitleri ve tüm şehitlerimiz için dualar okundu.
  İYİ Parti Aksu İlçe Başkanı Recep Bal üyelik kayıtlarının her zaman devam ettiğini ifade ederek ‘Genel Başkanımızın başlatmış olduğu üyelik kampanyamızda partimize gönül verenleri üye yapacağız. Kendinize bir iyilik yapın, geleceğin Türkiye’sin de sizde yerinizi alın.’ dedi.
  Göreve geldiği ilk gün Antalya’ya bir söz verdiğini kaydeden İl Başkanı Temizer ise ‘Demokrasiyi Antalya’ya ve tabana yayma noktasında üye kampanyamıza yer verdik. Bugün 3. İlçemizdeyiz. Konyaaltı, Kepez ve şimdide Aksu’da bu seferberliği başlatıyoruz. 24 Haziran’da Antalya’da aldığımız 250 bin oyun yüzde onluk dilimini yani 25 bin üyeyi Şubat ayına kadar tamamlayarak inşallah kongrelerimizde başlatacağız. Hedefimiz olan 25 bin üyeyi kazanmak zor değil Aksu’da 9 bin oy aldığımız bir ilçe ve 900 üye zor olmasa gerek. Biz İYİ Parti’yi iktidarda görmek istiyoruz. Daha sağlıklı yönetimlerin olabilmesi için bu üyelikler önem taşıyor.’’dedi.

TEMİZER; TÜRKİYE'DE NEFES VERGİSİ YOK
Çiftçinin çaresizlikten iş yapamadığını üretimde, tarımda çiftçiye danışılmadan kararlar alındığını İYİ Parti Milletvekilleri ve il başkanına aktaran Aksu Belediyesi Meclis Üyesi, Antalya Yaş Meyve ve Sebze Komisyoncuları Derneği Başkanı Nevzat Akcan ''Üreticilerin ve devletin arasında istişare olmadı, şu anda çiftçi çaresizlikten iş yapamaz hale geldi, ekonomideki darlığın sebebi de bu istişarenin olmayışı.''dedi.
İl Başkanı Temizer, Meclis ve Milletvekillerinin yanında artık ülkede bakanlığında bir fonksiyonun kalmadığını belirterek ''Sarayda bir heyet kuruldu, tarımdan bir birim savunma sanayiden bir birim tüm işleyişi orada arkadaşlar yapıyor. Yani sadece parlamento işlevsiz hale gelmedi artık kabinede işlevsiz. Bizim tek adam rejimine olan isyanımız buradaydı. Bir kişi her şeyi bilemez. Bunun bedelini biz millet olarak ağır bir şekilde ödüyoruz. Bugün Anadolu’da soğan, patates ithal ediliyorsa burada bir sıkıntı var demektir. Çiftçi sebze para etmiyor diyor devletin buradaki görevi koordinatörlüktür. Çiftçiyi yönlendirir soğan üretimi fazla ise ne yapar patatese teşvik verir ki patates üretimi artsın ve dengelensin. Vergi konusunda devlet çıkıyor üretici ve tüketici arasında birileri var diyor aslında orada devletin kendisi var vergisi var. Türkiye'de şu an da nefes vergisi yok. Vatandaşın anlaması gereken şu; AK Parti 2002 yılında iktidara geldi. 17 yıllık iktidarlıkta hangi konuda iyi oldular? bunu irdelersek sorunu çözeriz. Şimdi diyorlar eğitime harcanan para 10 liraydı biz geldik 20 liraya çıkardık evet rakam doğru ama o yirmi liranın 15 lirası inşaat bölümüne harcanmış. Okul yerlerini satmışsınız yeni okullar yapmışsınız. Sağlık da aynı şekilde daha önce 20 lira harcanmış biz 30 harcadık diyorlar aynı şey 25 lirasını inşaat bölümüne harcamışlar. Bizim burada karşı durduğumuz nokta buydu. Bir ülke üretemediği müddetçe kalkınamaz. Borçlandık, tükettik nereye geldik. Sona geliyoruz ama biz mücadeleye devam ediyoruz. ''dedi.

SARITEKELİ; KIRSAL BÖLGENİN TEK İSTEDİĞİ İŞ
Geçmiş dönem meclis üyesi adayı olan İYİ Partili Emine Atılmış Sarıtekeli, üretimin, ekonomin dibe inmesiyle beraber diplomalı gençlerin boş olduğunu iş beklediklerini ifade etti. Sarıtekeli ''Seçim sürecinde bizimle birlikte birçok arkadaş koşturdu. Burası kırsal bölge ve burada yaşayan vatandaşların ana beklentisi iş imkanı. Diplomalı, tecrübeli bu kadar çok insan genç arkadaşlarımız var. Burada ki işsizlik problemine bir çözüm bulmamız gerekiyor.''dedi.

Haber: Ayşe YILDIRIM

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları