https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HAYATI İTALYAN BİR RESSAMLA DEĞİŞEN SANATÇI VEYSEL ASYA

Muş'ta küçük yaşlarda televizyondan ressam Bob Ross'u izleyerek resim çizmeye başlayan grafiker Veysel Asya, kurduğu hiperrealist resim atölyesinde beğendiği fotoğraflarını tuvale yansıtıyor.

06.08.2020 23:10 tarihinde yayınlandı 112 defa okundu 0 defa yorumlandı
HAYATI İTALYAN BİR RESSAMLA DEĞİŞEN SANATÇI VEYSEL ASYA
    Veysel Asya, bir gezi sırasında tanıştığı İtalyan ressam sayesinde de hayallerini hayata geçiriyor. Kuru fırça tekniği ile hiperrealist (Foto gerçekçilik) yöntemi kullanan sanatçı resimlerine şekil veriyor. 
      Gerçek fotoğrafı aratmayan çizimleri ile görenleri hayran bırakan sanatçının çalışmaları ilerleyen günlerde vatandaşların beğenisine sunulacak. 
      Asya, ''İtalyan Ressam Emmanuel Edaskanio ile tanıştım. Onun tekniği ile çalışmalara başladım. Kuru fırça ile yaptığı eserleri hakkında araştırmalar yaptım. Bugünlerde bu faaliyetler üzerine kurs veriyorum. Çok detay isteyen bir çizim oluyor.Çizim sürelerim minimum 2 ay, maksimum 6-7 aya kadar çıkabiliyor. Türkiye'de bu sanatı pek fazla yapan yok ama meraklı olan çok. Benim amacım bu sanatla ilgili öncülük yapmak.Karanlıktan Aydınlığa adlı bir proje hazırlayıp çocuklara rol model olmak istiyorum .Projenin içeriği, sokak çocuklarıyla ilgili olacak.Amacımız sokak çocuklarına sanatı aşılayarak resim, müzik, fotoğrafçılık ve grafik üzerine eğitim vermek. Doğuda yaşam zordur. Çocuklar hayalleriyle büyüyorlar ama zamanla bu hayallerinin gerçekleşmediği görülüyor. Çoğu ağır işlerde çalışıyor ya da ailesini geçindirmek zorunda kalıyor. Bir fotoğrafa bakınca sadece fotoğraf olarak değil de yaşanan bir sıkıntı, yaşanan bir çile, bir zorluğu anlatmaya çalışıyorum. Resimlerimde de o duyguyu verebilmek için önce o duyguyu yaşamak gerek. Bu şekilde çizimlerimi dile getirmeye çalışıyorum'' diyerek çalışmalarını anlattı.
       Çok güzel işler yapan Muşlu sanatçımız Veysel Asya'yı kutlar, başarılarının devamını dileriz.
         
      
  HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları