https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HASANOĞLAN KÖY ENSTİTÜSÜ VE GAMZE TAŞCIER'DEN KANUN TEKLİFİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Mlletvekili Gamze Taşcıer, eğitim seferberliğinin simgesi olan ve Ankara'nın Elmadağ İlçesi'nde bulunan Hasanoğlan Köy Enstitüsü'nün bulunduğu yere ''Hasanoğlan'' adı altında bir üniversite kurulması için kanun teklifi verdi.

20.04.2019 10:58 tarihinde yayınlandı 263 defa okundu 0 defa yorumlandı
HASANOĞLAN KÖY ENSTİTÜSÜ VE GAMZE TAŞCIER'DEN KANUN TEKLİFİ
         Köy Enstitüleri'nin 79'uncu yıldönümünde  Cumhuriyet tarihinde eğitim seferberliğinin simgesi olan Hasanoğlan Köy Enstitüsü'nün örnek alınması gerektiğini ifade eden Taşcıer, kanun teklifinde, ''Köy Enstitüleri ve Ankara'nın 35 kilometre ötesinde bulunan Hasanoğlan Köy Enstitüsü'nü örnek almak gerekliliği, eğitimin mevcut durumu düşünüldüğünde ortadadır'' dedi,
           Ekonomide yaşanan kötü gidişten eğitim sisteminin de sorumlu olduğunu söyleyen Taşcıer, hazırladığı Kanun Teklifi için, ''İsmail Hakkı Tonguç ve Hasan Ali Yücel'in başlattığı seferberliği ve köylerde yurttaşlarımızın donatıldığı eğitim sayesinde ürettiklerini hatırlayın. Tarımdan sağlığa, spordan sanata her türlü eğitim dalında yetiştirilmiş bireyler , kendi kendine yeten ve geleceğe ışık saçan bireyler yetiştirilmiş. Bu gün geldiğimiz duruma bakınca insanın içi acıyor. İşte bütün bunların temelinde eğitim sorunu yatıyor. Bir eğitim seferberliği başlasın, başlangıç yeri de Başkentimizin sadece 35 kilometre uzağında, Köy Enstitüleri'nin simgesi Hasanoğlan olsun'' diye konuştu.
             Gamze Taşcıer, 1982 tarihinde Ankara'da doğdu.Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi.Siyasi hayatı öğrencilik yıllarında ve iş hayatında da var olan Taşcıer evli ve iki kız çocuğu annesi. Kadın ve çocuk  hakları, sosyal güvenlik, sağlık ve ilaç politikaları hakkında çalişmalar ve projeler yapmaktadır.Aynı zamanda Türk Eczacılar Birliği Delegasyon Üyesi ve Parti meclis üyesi de olan Gamze Taşcıer'e başarılarının devamını dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları