https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HAS FİDE AKGİAD'I AĞIRLADI

Tarım sektöründe en son teknolojinin kullanıldığı Has Fide, Aksu'lu iş adamlarını kahvaltıda buluşturdu. Aşılı ve düz fide üretiminde uzun yıllardır faaliyet gösteren Has Fide, Aksu Girişimci İşadamları Derneği üyelerini yeni işletmesinde ağırladı.

11.12.2019 12:49 tarihinde yayınlandı 270 defa okundu 0 defa yorumlandı
HAS FİDE AKGİAD'I AĞIRLADI
  2000 yılında tarım sektörüne hizmet vermek amacıyla kurulan Has Fide, kısa sürede sektördeki aşılı ve düz fide talebinin artmasıyla üretim alanlarını genişletti. Yaklaşık 2 yıl önce son teknoloji ile yeni tesisini faaliyete geçiren firma sahipleri Erdal Sarıtoprak ve Evrim Okutan ''Her geçen yıl üretim miktarımızı sürekli artırarak bütün çiftçilerimize kaliteli fide dikme şansını vermek firmamızın varoluş sebebidir. Büyüyen tecrübemiz ve ekibimizle kaliteli fide üretmeye ve Türkiye'nin nerede ise her noktasına fide iletmeye devam ediyoruz.''dediler.
  AKGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Ekinci, Türkiye'nin fide ihtiyacının %90'ını Aksu'nun karşıladığını ifade ederek ''Tarım ile ilgili aklınıza ne geliyorsa önce tohum ve fide tesislerinde üretimler başlıyor. 2000'li yıllardan bu güne kadar teknolojinin gelişmesiyle birlikte ilçemizde tarım sektöründe ilerlemeler kat ettik. Bugün Dünya'da tarımla uğraşan bir çok ülke Antalya Aksu'ya gelerek fikir ediniyorlar. Bu gibi işletmelerin artmasıyla ilçemizde istihdamda artıyor.''dedi. Başkan Ekinci, Has Fide yetkilileri Erdal Sarıtoprak ve Evrim Okutan'a  yeni yılın bereketli geçmesi temennisinde bulunarak AKGİAD üyeleri adına teşekkür etti.

 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları