https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HALK EĞİTİM MERKEZİ KURSLARINA TALEP ARTTI

Aksu Halk Eğitim Merkezi , Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği toplantısını Aksu Kaymakamı Aydın Ergün ve birim müdürleri ile gerçekleştirdi.

02.10.2019 11:02 tarihinde yayınlandı 231 defa okundu 0 defa yorumlandı
HALK EĞİTİM MERKEZİ KURSLARINA TALEP ARTTI
    Aksu Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Aksu Halk Eğitim Merkezi'ne bağlı olarak Aksu açılan kurslar değerlendirildi.  Açılan kursların Aksu'da bulunan kurum ve kuruluşlar ile ortak projeler hazırlanmasına ilişkin görüş alışverişinde bulunulan toplantıda konuşan Aksu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih Korkmaz, “Bu yıl içinde 397 kurs açarak 7094 kursiyere eğitim verdik ve bu kurslar 95 farklı alanı kapsadı. Geçen yıllara oranla Halk Eğitim Merkezi kurslarına talep arttı. Eğitim verdiğimiz alanların başında Aksu’nun tarım bölgesi olması nedeni ile tarıma yönelik kurslar geliyor. Her yaştan kursiyer, Organik tarım, atık ve zararlılarla mücadele , Süs bitkileri ve hijyen konularında eğitim aldı. Kurslara katılımın her geçen gün artmasından memnunuz” dedi.
Okuma yazma kursu olarak bu yıl 36 sınıf açtıklarını ifade Korkmaz, 139 öğrenciden 64’üne sertifika verdiklerini dile getirdi. Okuma yazma kursuna katılan kursiyerlerden 67 yaşındaki Meryem Güner’in okuma azmindeki hikaye ise duygulandırdı. Şehit annesi olan Meryem Güner, şehit oğlunun askerden gönderdiği mektupları okuyabilmek için okuma yazma öğrenmeye çalışması ve hasretini azimle birleştirerek acısını dindirmeye çalışması birim müdürlerini de duygulandırdı.
Kaymakam Aydın Ergün istenilen her alanda her yaştaki gurubuna kurs açabilme olanağına sahip olduklarını dile getirerek ''Hayat boyu eğitim kurumu olan Halk Eğitim Merkezlerinde yer alan 3500 modülün 95 inin Aksu’da olması ilk bakışta başarısızlıkla görünse de bir başarıdır. Zaman içinde teknolojinin gelişmesi ile Hayat Boyu Eğitim Halk Eğitim Merkezlerinden de çıktı. Teknolojiye ayak uydurarak dijital ortama da taşındı. İstediğiniz her alanda istediğiniz her yaştaki guruba kurs açabilme olanağına sahibiz. Zaman içinde gelişen teknoloji ile alınan bilgilere yenilerini eklemek gerekiyor. Bu eksikliği örgün eğitimle tamamlayamayacağımıza göre eksiklilerimizi halk eğitim merkezlerinde tamamlayabiliriz” dedi. 
Anahtar Kelimeler : aksu, halkeğitim, kurs, aksukaymakamlık

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları