https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HALİL BAHADIR SAKA, ANKARA KULÜBÜ DERNEĞİ ÇANKAYA ŞUBE BAŞKANI OLDU

ANKARA Kulübü Derneği Çankaya Şubesi'nde yeni yönetimin belirlenmesiyle birlikte çalışmalar hız kazandı.

17.09.2019 09:47 tarihinde yayınlandı 470 defa okundu 0 defa yorumlandı
HALİL BAHADIR SAKA, ANKARA KULÜBÜ DERNEĞİ ÇANKAYA ŞUBE BAŞKANI OLDU
Çankaya Şube Seymenleri, Ankara Kulübü Derneği Genel Merkezinin bulunduğu Ankara Konağı'nda  Seymenlik kültürü ve halk oyunları eğitim çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürüyor.
        Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube Başkanı Halil Bahadır Saka, Ankara'nın tüm boyutlarıyla zengin bir tarihe, kültürel ve geleneksel mirasa sahip olduğunu belirterek, ''Bizim amacımız; Ankara'nın tarihine, kültürüne, gelenek ve göreneklerine, folkloruna, yaşam tarzı ve sanatına ilişkin değerlere, zengin çeşitliliğe sahip çıkmak, kuşaklara aktarmaktır'' dedi. Saka, ''Yakın zamanda büyük coşku ile kutlayacağımız; Ankara Tarihinde dönüm noktası özel günlerin; 5 Ekim Atatürk'ün Ankara hemşehriliğini kabul edişi, 13 Ekim Ankara'nın Başkent oluşu ve özellikle 27 Aralık Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 100. yıldönümünde  yapılacak tören ve anma programları için yoğun bir şekilde çalışmalara devam ediyoruz.  Yeni üyelerimizin aramıza katılmasıyla birlikte her geçen gün gücümüze güç katıyoruz. Ankara Kulübü Derneği'nin taşıdığı misyona bağlı hedeflerimizi inşallah daha güçlü bir kararlılık ile hep beraber yerine getirmek için çalışacağız'' diye konuştu.
           Ankara Kulübü Derneği yiğit seymenlerinden Halil Bahadır Saka'yı, Çankaya Şube Başkanı oluşunu kutlar başarılar dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları