https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HACIALİLER ARSLAN DEDİ

Hacıaliler Mahallesindeki toplantıda Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan’a büyük ilgi gösteren vatandaşın kararı belli oldu.

11.03.2019 12:37 tarihinde yayınlandı 267 defa okundu 0 defa yorumlandı
HACIALİLER ARSLAN DEDİ
Diğer belediye başkan adaylarının şahsiyetlerine yönelik söz söylemediğini belirten Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan, “Şahıslarına bir söz edersem ben onların yüzüne bakamam. Çünkü bir siyasetçinin ar damarı çatlamamalı. Ancak karalamayı o kadar çok arttırdılar ki siyaset aşağılara düştü. İYİ Partide hiç adaylık başvurusu olmayan isimleri yazmışlar. ‘Bunlar partinin dışına atıldı’ diye. Böyle bir şey yok” dedi
**
 
CHP-İYİ Parti MİLLET İTTİFAKI Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan, İYİ Parti Aksu İlçe Başkanı Recep Bal ve meclis üyesi adayları Hacıaliler Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Sözlerine ‘Geriye dönük baktığımızda belediyecilik anlayışından ve yönetim tarzından dolayı 10 yıl kaybettik’ diyerek başlayan Başkan Adayı Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yönetimin tabana yayılamaması, vatandaşların sıkıntılarının dinlenmemesi, muhtarların ve meslek örgütlerinin sürece dâhil edilememesi, beklentilerin karşılanamaması bizi böyle bir noktaya getirdi. Belediye yönetilirken ilim ve bilim bir şekilde kenara bırakılmış.”
 KUKLA BİR YÖNETİM VAR
Aksu Belediyesinin tüm yetkilerinin Büyükşehir Belediyesine devredilmiş gibi olduğunu söyleyen Arslan, “Kukla bir yönetimden bahsediyor gibiyiz. Büyükşehir’e bağlı bir müdürlük bile değil. Bir şeflik gibi talimatla yönetiliyormuş gibi. Oysa sizin oylarınızla seçilmiş Aksu Belediyesinin özgür iradesini ortaya koyarak özgür bir belediye olması gerekirdi. Bunu başaramadılar. Vatandaşa karşı hesap verme sorumluluğunu üzerlerinde tutmadılar. Şimdi seçim döneminde yine aynı vaatlerle çıktılar. Neticede yol, sokak yok, çocuklarımız için kültür tesisi yok. Ayrıca kadınlarımız için yapılmış bir yürüyüş yolu bile yok” diye konuştu.
AKSU PEŞKEŞ ÇEKİLMESİN
Kadrosunda olan 25 kişinin de Aksu’da ikamet ettiğini ve oylarını da ilçede kullanacağının altını çizen Durmuş Ali Arslan, şöyle konuştu: “Aksu özel bir yapıdır. Ispartalı da olsak Diyarbakırlı da olsak biz etle tırnak gibiyiz. Aksuda ikamet etmiyorsa kabullenemiyoruz. Lütfen diğer partilerin listelerine şöyle bir bakın. Aynı mantıkla devam edildiğini göreceksiniz. Çünkü bazı şeylerin de göstergesi. Demek ki önümüzdeki 5 yılda da Aksu, Aksulular tarafından yönetilmeyecek. Biz istiyoruz ki ilçemiz Aksulular tarafından yönetilsin. Onların fikirleri alınsın ve kaynaklarımız Aksu’da kalsın. Başkalarına peşkeş çekilmesin.”
EMSALİ YÜKSELTECEĞİZ
Tarım alanı olarak alınan yerlere 2 kata kadar emsal verilmesiyle ilgili konuşan Arslan, emsali yükseltebileceklerinin sözünü vererek şunları kaydetti: “24 Martta yapacağımız mitingde Muhittin Böcek de size bu sözü verecek. Kendi asfalt tesisimizi kurmalıyız. Bunu kurduktan sonra sokaklarımıza caddelerimize 30-40 yıllık asfaltlar döküldüğünü göreceksiniz. Çocuklarımızın ulaşımında da sorun var. Sizlerin talepleri doğrultusunda ulaşım saatlerin i ve güzergâhlarını belirleyeceğiz. Belediyenin bunun için bir bütçe ayırması gerekmiyor. Bunu bile yapamıyorlar. Çocuklarımız için bir park, kültür tesisi yok. Bunu en kısa sürede yapacağız. Çünkü çocuklarımızın sanatla sporla uğraşabileceği bir yer yok. Hobi alanı, piknik alanı, Pazar yeri gibi yerleri de yapacağız.”
SİYASET AŞAĞILARA DÜŞTÜ
Diğer başkan adaylarının kişiliklerine söz söylemediğine dikkat çeken Durmuş Ali Arslan, sözlerini şöyle tamamladı: “Şahıslarına bir söz edersem ben onların yüzüne bakamam. Çünkü bir siyasetçinin ar damarı çatlamamalı. Ancak karalamayı o kadar çok arttırdılar ki siyaset aşağılara düştü. Yazmışlar ki Millet İttifakının adayı olarak ben ve kadrom birilerini dışlamışız. Güya Mustafa Ateş’i saf dışı bırakmışız. Eğer kendisinin meclis üyesi adaylığı başvurusu olsaydı değerlendirilirdi. Yalanın bu kadar kuyruklusu da olmaz. İYİ Partide hiç adaylık başvurusu olmayan isimleri yazmışlar. ‘Bunlar partinin dışına atıldı’ diye. Böyle bir şey yok. Ak Parti’ye oy kazandırmak için ben bir projeymişim. İnsanda biraz akıl fikir olması lazım. Yüz yıllık Atatürk’ün partisi CHP ve İYİ Parti bir araya gelerek Aksu’daki kötü yönetimi yıkmak için şahsımda karar kıldılar. Biz de bu yolda ilerliyoruz. Ben proje oluyorum ama her dönemde siyasi hırsıyla hareket edenler ak paklar.”

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları