https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HACI BEKTAŞ VELİ ANMA TÖRENLERİ

57. Ulusal, 31. Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerinin programı açıklandı.

13.08.2020 20:54 tarihinde yayınlandı 80 defa okundu 0 defa yorumlandı
HACI BEKTAŞ VELİ ANMA TÖRENLERİ
      Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok,  korona virüs gölgesinde kutlanacak etkinliklerle ilgili açıklamalarda bulunurken vatandaşları da tedbir konusunda uyardı.
      Başkan Altıok, ''Sevgili canlar, Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerini 15-16-17-18 Ağustos tarihlerinde, her yıl olduğu gibi Hacıbektaş Belediyesi ve Anma Kurulu ile Alevi-Bektaşi Kurumlarının katılımları ve desteği ile icra edeceğiz.Bilindiği gibi tüm dünyada etkisini gösteren Covit-19 salgını nedeniyle bu yıl; kapalı alanlardaki tüm sergi- panel-konser-gösteri-cem etkinliklerimizi yapmama kararı aldık. 56 yıldır gerçekleştirilen etkinliklerimiz bu yıl küçük çapta, halk sağlığını tehlikeye atmadan, gerekli tüm tedbirleri alarak yapacağız''diyerek açıklamada bulundu.
         15 Ağustos Cumartesi günü Kent Meydanında, Hünkar'ın ''Kadınları Okutunuz'' dediği topraklarda, Kadına Şiddet ve Kadın Cinayetlerine dikkat çekip farkındalık yaratmak adına; bu yıl sahne sadece kadınlara emanet edilip, ''Kadıncık Ana Halk Konseri'' adıyla mini bir konser verilecek.
         16 Ağustos Pazar günü Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinde, yine halk sağlığını tehlikeye atmayacak şekilde, salon kapasitesinin yarısı kullanılarak, protokolun katılımıyla resmi açılış yapılacak.
          İstanbul Büyükşehir Belediyesi de Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültürel Etkinlikleri öncesinde Hacıbektaş Belediyesine teknik destek verdi. İBB, 15-18 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklerde ziyaretçilerin rahat, huzur ve güven içinde anmalarını yapması, inançlarının gereğini yerine getirmesi için destek verdiklerini açıkladı.
        Hacıbektaş Belediyesi Başkanı Arif Yoldaş Altıok ise, İBB'nin vermiş olduğu destekten memnun olduğunu belirterek, ''Kendilerine teknik destek konusunda talepte bulunduk. Bizi yalnız bırakmayarak bir aylık süre içinde , bize çok destek oldular'' diyerek teşekkür etti.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 
Hararet nardadır, sacda değil
Keramet baştadır, taçta değil.
Her ne arar isen kendinde ara
Kudüs'te Mekke'de Hac'da değil.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları