https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HACI BEKTAŞ VELİ ANMA TÖRENLERİ BAŞLADI

56'ıncı Ulusal, 30'uncu Uluslararası Hacı Bektaş Veliyi Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri 16 Ağustos 2019 tarihinde başladı.

17.08.2019 12:23 tarihinde yayınlandı 256 defa okundu 0 defa yorumlandı
HACI BEKTAŞ VELİ ANMA TÖRENLERİ BAŞLADI
Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde 18 Ağustos'a kadar devam edecek anma töreninin ilk gününe Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çok sayıda milletvekili ve belediye başkanları katıldı.
         İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'da Hacıbektaş'taki törene katılanlar arasındaydı. İmamoğlu Hacı Bektaş Veli Türbesi'ni ziyaret ederek belediye binasına geçti. İlçede bulunan vatandaşlar belediye binasına adeta akın etti. Vatandaşı selamlayan İmamoğlu, ''Hacıbektaş'ı sizlere yakışır hale getireceğiz. İnşallah bu ülkeyi yöneten herkese, Allah Hacı Bektaş terbiyesi verir'' diye konuştu.
         Etkinlik'te 15'inci karma resim, heykel, seramik ve fotoğraf sergisi de açıldı.Sergiye, A. Cevat Uğraş, Anıl Cem Ilıman, Ayça Güneş, Aydın Baykara, Bilge Öztoplu, Emine İlkkutlu İzdar, Emine Kasap Karakoç, Fatma Kul, Figen Aydoğmuş, Füsun Özyıldırım, Gülnaz Çolak, Halil Demir, Hatice Ünal, Hülya Gülmez, Hülya Gündoğdu, Işık Çuhacıoğlu, Işın Çuhacıoğlu, Jale Polat, Mustafa Kılıç, Meral Menal, Meryem Kılınç, Neslihan Kaya, Nevim Kayaoğlu, Öznur Aksoy, Ramazan Ertuğrul, Serdar Koç, Yakup Hayro ve Zekiye Tellioğlu isimli sanatçılarımız eserleriyle katıldı. 
          Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü ise, Musa Eroğlu'na verildi.Törende konuşan Eroğlu, ''Tarihe bakıyorsun..Kim var? Dadaloğlu. Biraz beriye geliyorsun Köroğlu, biraz daha geliyorsun Musa Eroğlu var. Kılıçdaroğlu var. İmamoğlu var'' diye konuştu.
          Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Sergi Salonu'nda açılan karma sergi 30 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edecek. 
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA  
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları