https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

HABABAM SINIFI OYUNCULARI ANTALYA LİSESİ’NDE

Antalyalılara Hababam Sınıfı Müzesi kazandıran Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ünlü film serisinin oyuncularını da Antalya Lisesi öğrencileriyle buluşturdu.

01.11.2019 16:04 tarihinde yayınlandı 213 defa okundu 0 defa yorumlandı
HABABAM SINIFI OYUNCULARI ANTALYA LİSESİ’NDE
Kepez Belediyesi, Amir Ateş Semt Konağı’na kazandırdığı ‘Hababam Sınıfı Müzesi’nin ardından, unutulmaz filmin oyuncularını Antalyalı öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Türk sinema tarihinin en önemli filmleri arasında yer alan Hababam Sınıfı’nın oyuncuları, tarihi Antalya Lisesi’nin öğrencileriyle bir araya geldi. Kimisi emekli pilot, yapımcı, bankacı, tiyatrocu, genel müdür, şirket sahibi olan ünlü film serisinin oyuncuları Bülent İğdiroğlu, Bülent Onaran, Gazanfer Şener, Eyüp Güçmen, Dilaver Gür, Cafer Dere, Ümit Doğru, Yılmaz Ergün Kaya, Mustafa Ergün Sözen, Cengiz Nezir, Ercan Gezmiş ve Fazıl Ender Uzun, Antalya Lisesi öğrencileri tarafından alkışlarla karşılandı.
Hababam Sınıfı bize sevmeyi öğretti
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Hababam Sınıfı oyuncuları, coşkulu karşılamanın ardından Antalya Lisesi’nin toplantı salonunda düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya geldi. Söyleşinin açılış konuşmasını yapan Başkan Tütüncü, önemli mezunlar vermiş okulda 45 yıl önce sevgiyi ve saygıyı anlatan bir filmin kahramanlarıyla birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Hababam Sınıfı’na baktığımızda katışıksız sevgiyi, arkadaşlığı, dostluğu, birbirimize sımsıkı sarılmanın güzelliğini gördüklerini belirten Tütüncü, “1965 ile 75 yılları arasında çekilen filmler, bize sevginin asaletini gösteriyor. Bugün bizim birbirimizi sevmeye, toplumsal yapımızı güçlendirmeye ihtiyacımız var. Hayata farklı pencerelerden bakan, farklı kültürlerin içinden çıkmış olabiliriz. Bu sevgiyi 6 kuşaktır kartopu yumağına dönüştürmüş ağabeylerimizin öğretisini unutmamalıyız” diye konuştu.
Öğrenciler sordu, Hababam cevapladı
Başkan Tütüncü’nün konuşmasının ardından Türk sinema tarihinin en önemli filmleri arasında yer alan unutulmaz Hababam Sınıfı’nın usta oyuncuları Antalya Lisesi öğrencilerinin merak ettikleri soruları yanıtladılar. Kimi öğrenci film setinin nasıl bir yer olduğunu, kimisi de oyunculuk kariyerlerinin nasıl başladığını merak etti. Söyleşi sonunda Kepez Belediye  Başkanı Hakan Tütüncü, okul yönetimi, oyuncular ve öğrencilerle toplu hatıra fotoğrafı çektirerek bu anı ölümsüzleştirdiler.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları