https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

GÜÇLÜ KADINLAR, GÜÇLÜ YARINLAR İÇİN

Kadının kent yaşamı içerisinde aktif rol alabilmesi için birçok projeyi hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni projelere imza atmaya devam ediyor.

04.01.2020 12:17 tarihinde yayınlandı 235 defa okundu 0 defa yorumlandı
GÜÇLÜ KADINLAR, GÜÇLÜ YARINLAR İÇİN
         Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın daha önce açıkladığı 60 yatak kapasiteli ve içerisinde meslek atölyelerinin de yer alacağı ''Kadın Barındırma Evi'' açılması kararı Belediye Meclisi'nde onayladı.
         Büyükşehir Belediyesi ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) iş birliğinde açılacak yeni model Kadın Barınma Evi, hem kadınların barınma ihtiyacını karşılayacak hem de meslek atölyeleri sayesinde meslek sahibi olmaları sağlanacak. 
         Başkent'te yeni bir  Barınma  Evi modelini hayata geçirecek olan Büyükşehir Belediyesi, Cam Atölyesi de kuracak.Atölye çalışmalarına katılacak olan kadınlar, meslek öğrenerek hem üretecek hem de kendi ekonomik özgürlüklerini elde edebilecek.
        Ayrıca bir ilk daha gerçekleşerek. Barınma Evi içinde kurulacak Aile Odaları ile 12 yaş üstü erkek çocuklar da anneleriyle birlikte kalabilecek.
        Başkan Yavaş'ın ''Güçlü Kadınlar, Güçlü Yarınlar'' anlayışıyla hayata geçirmek istediği yeni Barınma Evi için İngiltere, Hollanda ve Danimarka'daki modeller incelendi.
        Kadınların her anlamda daha güçlü olmalarını sağlamak için tüm kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleriyle bir çalıştay yapılacak. Katılımcı anlayışla yönergesi hazırlanacak. Barınma Evi'nin 8 ay içinde tamamlanması hedefleniyor.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları