https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

GESAM MESLEK BİRLİĞİ HATAY'DA

T.C Kültür Bakanlığına bağlı GESAM Meslek Birliği'nin, ''30 Büyük Şehir'' projesi etkinliği çerçevesinde, 2 Ağustos 2019 tarihinde Hatay Kültür Merkezi'nde etkinlik yapıldı.

07.08.2019 09:59 tarihinde yayınlandı 363 defa okundu 1 defa yorumlandı
GESAM MESLEK BİRLİĞİ HATAY'DA
 Ayrıca,GESAM Hatay sorumlusu Hikmet Şenlik tarafından, ''Güzel Sanatlar ve Telif Hakları'' konulu panel verildi.
          Panelin ardından açılan sergiye; Alev Sudan Akbaş, Bediha Sağcan, Canan Özdemir, Demet Adalı,Emel Fırat, Eşsiz Kürek, Gönül Seçinti, Gönül Ezer, Gülten Ünal, Halit Şahin, Hayriye Susam, Hikmet Şenlik, İlhami Nalbantoğlu, İnci Gündoğan Karahan, İsmet Demir, Kadriye Karataş, Leyla Buhara, Macide Öztürk, Mahmut Özkoca, Miyeser Kelekçi, Mustafa Boran, Nadide Sema Koç, Nagihan Özdemir, Nuray Kibar Lenz, Nursel Korkusuz, Nurten Duygun, Sema Akdoğan, Yakup Hayro ve Zeynep Elbeyli isimli ressamlarımız eserleriyle katıldılar.
           Etkinliğe, GESAM  Başkan Vekili Nezih Demirtepe, Kültür Bakanlığı Telif Hakları Müdürü Kıymet Ünver, Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör ve Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde Şube Müdürü Emel Polat ve GESAM Bilişim ve Yayın Kurulu Genel Sekreteri Demet Adalı katıldı.
           Hatay etkinliğinde ayrıca, Telif Hakları Uzmanı Cemal Tuzcuoğulları, Atatürk fotoğraflarını sergiledi ve telif haklarıyla ilgili yazdığı kitabını Kültür Merkezi İl Halk Kütüphanesi'ne, vali ve belediye başkanına  hediye etti. Her üç yılda bir yapılan, Afiş Yarışmasın'da dereceye giren tasarımlar ise sinevizyon gösterisi ile tanıtıldı.
 
 
  
           Konuyla ilgili görüştüğümüz GESAM  Bilişim ve Yayın Kurulu Genel Sekreteri Ressam Demet Adalı, ''Amacımız, bu etkinliklerle Telif Haklarının önemini paylaşmak. Telif Hakkı demek, emeğe saygı demektir. Sanatı ve sanatçıyı ancak bu şekilde koruyabiliriz. Başkanımız Osman Altıntaş'a ve Başkan Vekili Nezih Demirtepe'ye, yönetim kurulumuza ve sanatçı arkadaşlarımıza teşekkür ederim'' diye konuştu.
           T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı GESAM Meslek Birliği'ne yapmış oldukları tüm etkinlikler için teşekkür ederiz.
 
 
           HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları