https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

GESAM KOCAELİ'NDE

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile kısa adı Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği'nin (GESAM) Kocaeli Sabancı Kültür Merkezi'nde sergi açılışı yapıldı.

11.01.2020 11:19 tarihinde yayınlandı 380 defa okundu 0 defa yorumlandı
GESAM KOCAELİ'NDE
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, GESAM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nezih Demirtepe'nin konuşması ardından, TRT eski spikerlerinden İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Evren Daşdağ'ın ''Sanatçı Gözüyle Telif Hakları'' konulu sunumu yapıldı..
          Sabancı Kültür Merkezi Salonunda gerçekleşen etkinlik; 2 kısa film, 1 sine vizyon gösterisiyle devam etti. Daha sonra  üç gün sürecek sergi açılış kurdelesi hep birlikte kesildi. Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 45 sanatçı adına Vali Yardımcısı Suat Yıldız, İl Müdürü Ercan Yamen ve protokol tarafından katılım ve teşekkür belgesi taktim edildi. 
            Geleneksel Devlet keçe sanatçısı Gülay Bilge, Kocaeli GESAM il temsilcisi Can Akın'a, semazen kavuğu hediye etti. 'Şiirleri, fotoğraf sergileri, kitapları, konferanslarıyla Türkiye ve yurt dışında Mevlanayı tanıtan Can Akın'a, kendi yaptığım keçe mevlevi kavuğunu hediye etmek istiyorum'' dedi. 
          GESAM etkinliklerinin 17. olan Kocaeli'nde düzenlenen sergiye; Vali Yardımcısı Suat Yıldız, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ercan Yamen, SEKA Devlet Hastanesi Dahiliye Doktoru Fatma Şahin, Derince Belediye Başkanı eşi Şükran Aygün, Koruma Kurulu Bölge Müdürü Sevgi Yavuz, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Üğüten, Müze Müdürü Serdar Gedük'ün de aralarında bulunduğu, sanatsever, sanatçı, öğrenci ve öğretmen katıldı.
           Teşekkürler GESAM, teşekkürler Can Akın.
          
 
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları