https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

GESAM ''ESERE VE EMEĞE SAYGI'' AFİŞ VE KARİKATÜR YARIŞMASI VE SERGİSİ

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü'nün destekleri ile ''Esere ve Emeğe Saygı'' temalı Karikatür ve Afiş Yarışması 4 / Sergisi gerçekleştirildi.

01.02.2020 11:08 tarihinde yayınlandı 331 defa okundu 0 defa yorumlandı
GESAM ''ESERE VE EMEĞE SAYGI'' AFİŞ VE KARİKATÜR YARIŞMASI VE SERGİSİ
 Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) tarafından düzenlenen sergi Hazine ve Maliye Bakanlığı Sanat Galerisinde 30 Ocak 2020 tarihinde açıldı.
         GESAM Yönetim Kurulu Başkanı Osman Altıntaş'ın konuşması ardından, Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alper Özkan, Kültür Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Ziya Taşkent konuşma yaparak ödül alan sanatçıları kutladılar.
         Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Yarışmada Afiş dalında; 1'lik  Elif Didem Pamuk, 2'lik  Şeymanur Gürgen, 3'lük Zeynep Akan, Karikatür dalında; 1'lik Faruk Çağla, 2'lik Sait Oktay, 3'lük  ödülünü ise Şadi Karaşahinoğlu'na verildi. 
          GESAM Özel Ödülünü ise, Afiş dalında Gizem Sünnetçioğlu, Karikatür dalında Mehmet Zeber aldı.
         Ödül töreni ardından, Karikatür ve Afiş Sergisi gezilerek, 44 sanatçıya afiş dalında, 24 sanatçıya da karikatür dalında  katılım belgeleri taktim edildi. Sanatçılara belgeleri, Kültür Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Ziya Taşkent, GESAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr.  Osman Altıntaş ve GESAM Yönetim Kurulu Üyesi Nezih Demirtepe tarafından verildi.
           Karikatür ve Afiş yarışması/ 4. sergisi 4 Şubat 2020 tarihine kadar açık olacaktır.
        Çok güzel karikatürlerin ve afişlerin bulunduğu sergideki tüm sanatçıları kutlarız.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları