https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİYLE SANAT YARATAN HATİCE SEMERCİ

Bazı kadınlar vardır, en zor hayat şartlarında bile üretirler.İyi bir eş, iyi bir annedirler ve sanatçı ruhlarıyla devamlı çalışırlar.Hatice Semerci, onlardan biri.Onu dinlerken, hayran olmamak elde değil.

24.08.2019 11:30 tarihinde yayınlandı 405 defa okundu 0 defa yorumlandı
GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİYLE SANAT YARATAN HATİCE SEMERCİ
   Hatice Semerci, 1975 yılında Alanya'da doğdu, 13 yaşında ailesiyle Antalya'ya yerleşti. 17 yıl sonra Alanya'ya dönünce evlenip bir çocuğu oldu. Uzun yıllar mobilya sektöründe çalıştı. Halen de çalışıyor.
   ''Benim el sanatlarına olan ilgim çocukluğumdan başlıyor'' diyen Semerci, ilginç çalışmalar yapıyor. Özellikle, geri dönüşüm projeleri görülmeye değer. 
    Çöpe atılacak giysileri arkadaşlarından toplayıp çalışmalar yapan Semerci, ''Geri dönüşüm konusunda hep fark yaratmak istedim. Kot pantolonları kesip ip şekline getirdikten sonra, sepet yapıyorum. Tişörtlerden, kumaş kartelalarından ip üretip, paspas örüyorum. Soda şişelerinden tutun, kemer tokasına varıncaya  kadar  kendi hayal dünyamdan esinlenerek, tasarlayıp gerçeğe dönüştürüyorum'' diyerek çalışmalarını anlattı.
   Semerci'nin çalışmaları bu kadarla da kalmıyor. ''Yetiştirdiğim kaktüs çeşitleriyle, kendime ait yeşil bir dünya yarattım. Denizin  bize vermiş olduğu şahane nimetlerden (Yaloz) faydalanıp, saksılar yapıp kaktüs dikiyorum.Böylece, geri dönüşüm projeme ilave ettim''  dedi.
    Hatice Semerci'yle sohbet ederken neleri ziyan ettiğimizin farkına vardım. Kendisini, çalışmalarından dolayı kutlar, yeni projelere imza atmasını dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları