https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

GELENEKSEL EL SANATLARI ŞÖLENİ ALTINKÖY'DE

Ankara Altındağ Belediyesi, rengarenk bir şenliğe daha ev sahipliği yapacak.

22.08.2019 09:39 tarihinde yayınlandı 268 defa okundu 0 defa yorumlandı
GELENEKSEL EL SANATLARI ŞÖLENİ ALTINKÖY'DE
100 yıl öncesinin köy hayatını misafirlerine yaşatan  Altınköy Açık Hava Müzesi'nde, geleneksel el sanatları ile buluşturulacak. 
        Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenecek olan, Geleneksel El Sanatları Şöleni'nin  unutulmaya yüz tutmuş el sanatları, usta zanaatkarların canlı performanslarıyla sergilenecek. Şölende; bakır işlemeden taş baskıya, tesbih yapımından çini sanatına kadar 31 geleneksel el sanatı tüm ayrıntıları ile Altınköy'de hayat bulacak. 23 Ağustos 2019 tarihinde başlayacak olan şölen, 1 Eylül 2019 tarihine kadar sürecek. 31 el sanatı ustası tarafından gün boyu devam edecek etkinliklerde misafirlere çeşitli ikramlarda da bulunulacak.
         Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, ''Altınköy'de güzel bir etkinliğe daha imza atıyoruz. El sanatları ustalarımızı Ankaralılarla bir araya getireceğiz. Şölenimiz 10 gün sürecek. Ben tüm hemşehrilerimizi, Türkiye'nin çeşitli kentlerinden gelen ustaların ellerinde şekil alacak eserleri görmeye davet ediyorum. Altındağ'ın kültür ve sanat merkezi olması için çalışmalarımızı devam ettireceğiz'' ifadelerini kullandı.
 
HABER;SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları