https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

GELECEĞİN TARIMCILARI SAHADA

Aysel Akın-Klaus Wagner Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Aksu İlçe Tarım Müdürlüğü'nün öncülük ettiği Kesme Çiçek etkinliğine katıldı.

25.12.2019 13:56 tarihinde yayınlandı 160 defa okundu 0 defa yorumlandı
GELECEĞİN TARIMCILARI SAHADA
   İlçe Tarım Müdürü İhsan İnal'ın da yer aldığı etkinlik Kundu Mahallesi Geli Tarım'da gerçekleşti. Ziraat alanında eğitimlerine devam eden öğrenciler Kesme Çiçek Hasadı etkinliğinde çiçek konusunda incelemelerde bulundular, burada kesme işleminde paketlemeye kadar olan serüveni canı gören öğrenciler, bu gibi etkinliklerle bilgilerini pekiştirdiklerini ve uygulamalı olarak birçok işlemi gerçekleştirdiklerini dile getirdiler.
   Aysel Akın-Klaus Wagner Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tülay Ateş, her zaman tarımı desteklediğini ve öğrencilere olabildiğince pratik yaparak eğitim verdiklerini ifade ederek ''Tarım bizim geleceğimiz dedik ve bir süredir öğrencilerimle güzel projelere imza attık. Son olarak teoriden çıkarak öğrencilerimize İlçe Tarım Müdürlüğünün katkılarıyla kesme çiçek işlemini pratik olarak göstermiş olduk. Projelerimiz bitmiyor. Okulumuzu ve tarımı tanıtmak için 3 günlük Antalya Mesleki ve Teknik Eğitim Zirvesine okul tanıtımı programına katılıyoruz. Amacımız tarımı geliştirmek. Bu kapsamda eğitimciler olarak yeni nesil tarımcılar için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.''dedi.
   Öte yandan, Antalya Mesleki ve Teknik Eğitim Zirvesi’ne katılan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Aysel Akın-Klaus Wagner Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi standını ziyaret ederek, Okul Müdürü Tulay Ateş’ten bilgiler aldı.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları