https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ YENİ DEKANI ZUHAL ARDA

Türkiye Güzel Sanat Eseri Meslek Birliği (GESAM) üyesi Prof. Dr. Zuhal Arda, Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Dekanlık görevine getirildi

20.06.2019 15:00 tarihinde yayınlandı 338 defa okundu 0 defa yorumlandı
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ YENİ DEKANI ZUHAL ARDA
Ressam Zuhal Arda, 1953 yılında Samsun'da doğdu. Niğde Lisesinde okuyup, Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi  Resim Bölümünü bitirdi. Lisans, Yüksek Lisans ve doktorasını da Konya'da yapan sanatçımız,  ''Bir yıllığına geldiğim Konya'dan 28 yıl sonra ayrılmak bana burukluk ve mutluluğu bir arada yaşattı. Bir şehre emek verirken, bağlanılıyor. Ayrıldıktan sonra, bir yanın orada kalıyor, bir yanın gitsede''  diyerek hislerini dile getirdi. 
           Arda'ya Selçuk Üniversitesi'nden ayrılırken,  Dekan Prof Dr. Osman Tugay,  Atölye Hocası ve Yüksek Lisans Danışmanı Prof Dr. Alaybey Karoğlu  ve Resim Bölümü Başkanı Prof Dr. Ahmet Dalkıran tarafından teşekkür plaketi  verildi. 
            Sanatçımızın, bir çok kişisel sergi, seçilmiş  karma sergiler, yayınları ve makaleleri bulunmaktadır. GESAM dışında, Uluslararası Plastik Sanatlar  (UPDS) , Görsel Sanatlar Derneği  (GÖRSED)  üyesidir.
             Zuhal Arda'nın, Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ndeki  yeni görevini kutlar, başarılarının devamını dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları