https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

FELSEFEYLE SANATIN BULUŞMASI

Ressam Pelin Kara'nın, ''İçsel Yolculuk'' adlı kişisel resim sergisi ve Serdar Öktem'in ''Pink Floyd ve Sembolizma'' adlı konferans-imza günü, Mavi Çizgi Sanat Evi'nde 5 Nisan 2019 tarihinde sanatseverlerle buluşacak.

29.03.2019 17:06 tarihinde yayınlandı 453 defa okundu 0 defa yorumlandı
FELSEFEYLE SANATIN BULUŞMASI
         Ankara doğumlu olan Ressam Pelin Kara  sanat hayatına;  Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü'nü bitirdikten sonra, Moda Tasarımı Bölümü'nde okurken, bir çok atölyede dersler alarak başladı.
          Sanat anlayışında benimsediği dışa vurumculuk ve evrensel enerjinin insan hayatına verdiği değişim ve etkileri kullanmaya başladı. Toplum, kadın ve yaşam üçlemi  içindeki çelişkileri işleyen sanatçı, çalışmalarında isyan ve haykırışın sessiz çığlıklarını kendine has bir üslupla dile getirmeye rengin bedeni, bedenin evreni olgunlaştırdığı eserlerinde özgün kurgu ve kompozisyonları, tuvallerinde yaşattı. Bir çok karma etkinliklerde ve koleksiyonerlerde eserleri sergileniyor.
             ''Tüm aydınların, sanatçıların, bilim insanlarının tek amacı, ışıklarını yaymaktır'' diyen sanatçı da onlardan biri.Onun resmi, soyut değil ama somut da değil. Pelin Kara ''Resimlerini çalışırken, ilhamın bir anda geldiğini ve farklı bir boyuta çıktığını'' söylüyor.
               Başarılı sanatçının bu güzel sergisi, 5 - 29 Nisan 2019 tarihleri arasında gezilebilir.
               Sanatçımız Pelin Kara'ya başarılarının devamını dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU /ANKARA
KAYNAK: SERDAR ÖKTEM

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları