https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ERKAYIRAN VE ÖZER'DEN ANKARA KULÜBÜNE ZİYARET

Ankara Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, Ankara Kulübü Derneği'ne ziyaret gerçekleştirdi.

18.05.2019 12:15 tarihinde yayınlandı 291 defa okundu 0 defa yorumlandı
ERKAYIRAN VE ÖZER'DEN ANKARA KULÜBÜNE ZİYARET
Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan  ve heyetinin karşıladığı ziyarette Özaslan, Ankara Kulübü Derneği'nin tarihçesi ve çalışmalarından bahsederken Ankara'nın sorunları ve bunların çözümleri üzerine de istişarede bulundu.
         Özaslan, Ankara Kulübü Derneği'nin 1932 yılında Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, ''Seymenlik geleneğini ve 27 Aralık ruhunu yaşatın'' talimatıyla kurulduğunu, seymenlerin Kurtuluş Savaşı'na, Milli Mücadeleye sayısız katkıları bulunduğunu,  Ankaralı önderlerin  Ankara Kulübü'nün büyükleri olduğunu anlattı.Başta seymenlik olmak üzere Ankara'nın geleneksel kimliğini yaşattıklarını ve yirmiye yakın ilçede şubelerinin bulunduğunu aktardı.
          Bir kent müzesi olan Ankara Konağı'nı gezdiren Özaslan, Erkayıran ve Özer'e ziyaretlerinden ötürü mutluluk duyduklarını ifade etti. Erkayıran ise, ''Ankara Kulübü gibi köklü ve değerli bir dernekte bulunmaktan bende çok mutluyum. Daha sık bir araya gelmek isterim'' diye konuştu.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları