https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

En Önemli Yatırım Eğitimdir

Vali Münir Karaloğlu ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Antalya Valiliği tarafından düzenlenen Antalya Hayırsever Buluşması’nda iş insanları, hayırseverler ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi.

03.02.2020 11:31 tarihinde yayınlandı 138 defa okundu 0 defa yorumlandı
En Önemli Yatırım Eğitimdir
Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde ki bir otelde gerçekleştirilen programa Vali Münir Karaloğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Antalya Milletvekili Atay Uslu ve pek çok hayırsever katıldı.

Antalya okul yaptırıp, okul yapımı için arsa bağışında bulunan Hayırseverler Buluşması’nda konuşan Bakan Selçuk, “Size ziyarete geldik, size hürmet edeceğiz, bizim vazifemiz bu” dedi.  Vatandaşların taleplerini tek tek dinleyen Bakan Selçuk, programda 78 hayırsevere plaket vererek, fotoğraf çekildi.

Malatya ve Elâzığ’da yaşanan deprem de hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet dileyerek sözlerine başlayan Vali Münir Karaloğlu, “ Şu anda tedavisi devam eden yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim ’in bundan sonra ülkemizi benzer afetlerden korumasını niyaz ediyorum” dedi.

Eğitimde Çok Önemli Mesafeler Aldık
Toplumun varlığını devam ettirebilmesi için yapılan yatırımların en önemlisinin eğitim olduğuna vurgu yapan Vali Karaloğlu, “Bir toplumun bütün değerlerini kültürünü, medeniyetini nesilden nesile aktarabilmek sağlıklı bir talim ve terbiye programıyla mümkündür. İyi planlanmış eğitim politikası, içeriği iyi belirlenmiş müfredat ve tabi ki fiziki alt yapı işte fiziki alt yapı konusunda son 15 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nin her noktasından bir taraftan devlet bütçesi bir taraftan da siz değerli hayırseverlerimizin katkılarıyla çok önemli mesafeler alındı. Eğitim kurumlarımız, pansiyonlarımız, spor salonlarmız, okul çevrelerimiz gerçekten çok nitelikli bir hale geldi” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin En Gönlü Zengin Şehri Antalya
Türkiye’nin en gönlü zengin şehrinin, Antalya olduğunu belirten Vali Kararloğlu, “Nüfusa orantılarsak Türkiye’nin açık ara şampiyonu Antalya olur. 2003’ten bu yana Antalya’da hayırsever vatandaşlarımızın yapıp, Milli Eğitim Bakanlığı’mıza bağışladığı okul adedi 228 derslik, sayımız ise 6 bin 170’tir. Bunun içinde 15 tanede pansiyon ve 5 adette spor salonu var. Şu anda yine 220 dersliğimizin de inşaatı devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Hedefimiz Tüm Okullarda Tekli Eğitime Geçmek
Yakın zamanda tüm okullarda tekli eğitim sistemine geçilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Karaloğlu, “Bizim hükümetimizin bir hedefi var. Türkiye genelinde ki eğitimde tekli sisteme geçmek. Artık ikili eğitim yapılsın istemiyoruz. Antalya’da da hala 80 okulumuzda ikili eğitim devam ediyor. İşte bu 80 okulumuzun tekli eğitime geçebilmesi için hayırseverlerimizin desteğinin devam etmesine ihtiyaç var. Bir taraftan kamu kurum ve kuruluşlarımızın, belediyelerimizin desteği ve siz değerli hayırseverlerimizin hayırlarıyla inşallah en kısa zamanda yerine getiririz diye temenni ediyoruz. Mevlana hazretleri hayırseverliğin cennetten bir dal olduğunu ifade eder. Siz değerli hayırseverlerimiz bu dalı yaprağıyla, çiçeğiyle, meyvesiyle tuttunuz ve yeşerttiniz her birinize ilin valisi olarak teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlarınızı kabul etsin” dedi.

Vali Münir Karaloğlu ve Bakan Selçuk, Antalya Hayırsever Buluşması’nda, 78 hayırsevere plaket vererek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları