https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

En Büyük Gücümüz Genç Nüfusumuzdur

Vali Münir Karaloğlu, Antalya’nın Kepez ilçesinde yapımı tamamlanan, Nergis Cömertoğlu Anaokulu’nun açılışını gerçekleştirdi.

02.10.2019 16:38 tarihinde yayınlandı 170 defa okundu 0 defa yorumlandı
En Büyük Gücümüz Genç Nüfusumuzdur
Antalya’nın Kepez ilçesinde eğitime kazandırılan anaokulunun açılış törenine, Vali Münir Karaloğlu, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Her Çocuk Anaokulu Eğitiminden Geçecek
Törende konuşan Vali Münir Karaloğlu, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın 9 Eylül pazartesi günü Antalya’nın bütün ilçelerinde başladığını belirterek, “Antalya’da şu anda 32 bin 500 anasınıfı öğrencimiz var. Bu büyük bir rakam ve Antalya’da anasınıfı eğitiminde, özellerle beraber yüzde 90’ların üzerinde bir oranı yakaladık. Biliyorsunuz anasınıfı eğitimi şu anda mecburi değil. Ancak Milli Eğitim Şuraları’nda mecbur olmasa da birinci sınıfa başlayan her çocuğumuzun, anasınıfı eğitiminden geçerek ilkokula kayıt yaptırmasını temin etmek konusunda devletimizin, Milli Eğitim Bakanlığımızın bir gayreti var” dedi.

Açılışı yapılan Nergis Cömertoğlu Anaokulu’nun çok özel bir okul olduğunu belirten Vali Karaloğlu, “Bugün kendisi de sekizinci sınıf öğrencimiz olan bir gencimizin annesi ile beraber, annesi adına yapmış olduğu bir hayrın açılışını yapıyoruz. Biz geçen sene protokol imzalarken, Efekan Küçükaslan’a Türkiye’nin en genç hayırseveri demiştik. Bugün okulunu açıyoruz. Okulu açılan da en genç hayırsever oldu. Efekan seni kutluyoruz. Gözlerinden öpüyoruz. Rabbim sana sağlıklı uzun ömür versin. Vatanına milletine faydalı işler yapacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Yetişen Genç Nüfusu Ülkemiz Adına Bir Şansa Dönüştürmeliyiz
Türkiye’nin en büyük güçlerinden birinin genç nüfusu olduğunu vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, “Biz ülke olarak her geçen gün daha da gelişen büyüyen, güçlü bir devletiz. En büyük gücümüz genç nüfusumuz ve genç yavrularımızdır. Genç nüfusumuzu iyi eğitebilirsek, iyi yetişmiş insan ve vatandaş haline getirebilirsek. Yetişen bu genç nüfusu ülkemiz için bir şansa dönüştürmüş oluruz. Onun için başta Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, bakanlarımız, bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız, yerel yönetimlerimiz ve hayırseverlerimizle beraber eğitime çok önem veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Mücadeleye Devam Ediyoruz
Eğitimde sadece fiziki alt yapının iyi olmasının yetmeyeceğini belirten Vali Karaloğlu, eğitimin kalitesini yukarı çekecek pek çok çalışma yaptıklarını, yapımı tamamlanıp, hizmete açılan, Nergis Cömertoğlu Anaokulu’nun, Türkiye’ye model olabilecek bir anaokulu olduğunu ifade etti.

Çağın gereklerine uygun eğitim modelini bularak, gençleri iyi yetişmiş bireyler haline getirmek istediklerini vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, “Bu yüzden mücadeleye devam ediyoruz. Eğitim konusunda bize destek olan bütün hayırseverlerimizi, tebrik edip, teşekkür ediyoruz” dedi.

Açılıştan ardından sınıfları gezen Vali Münir Karaloğlu ve beraberinde ki heyet öğrencilere boyama kitabı ve oyuncak hediye etti.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları