https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

EMİN ANTİK SANAT GALERİSİ'NDE RESSAM MEHMET ALİ DOĞAN'DAN ''SINIRLANMIŞ ALANLAR'' RESİM SERGİSİ

Ressam Mehmet Ali Doğan'ın, ''Sınırlanmış Alanlar'' resim sergisi açıldı. Ankara Kalesi Emin Antik Sanat'ta 21 Eylül 2019 tarihinde açılan sergi yoğun kalabalığa sahne oldu.

25.09.2019 16:09 tarihinde yayınlandı 245 defa okundu 0 defa yorumlandı
EMİN ANTİK SANAT GALERİSİ'NDE RESSAM MEHMET ALİ DOĞAN'DAN ''SINIRLANMIŞ ALANLAR'' RESİM SERGİSİ
Sanatçının Sınırlanmış Alanlar, Cennetin Günahları ve Ölü Dikişi resim serileri çok ilgi gördü.
         Doğan,ilk sergisini 19 yaşında Ereğli Halkevi'nde açtı. Sergi, daha çok ilgisini çeken ünlü ressamların röprodüksiyon çalışmaları ve doğadan esinlenerek yaptığı sulu boya resimlerden oluşmaktaydı. 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünü kazanarak, 1995 yılında, atölye birincisi olarak Prof. M. Zahit Büyükişleyen atölyesinden mezun oldu.Sanatçı, Prof. Hasan Pekmezci Özgün Baskı Atölyesinden öğrenimi süresince, baskı teknikleri üzerine dersler aldı.Bu güne kadar yurt içi ve yurt dışında 28 kişisel sergi açtı. Bir çok karma etkinlik, yarışmalı sergiler, sanat fuarı, yarışmalarda jüri üyeliği ve çalıştaylara katıldı.
       Uluslararası yarışmalarda beş ödül alan Doğan, Özgün Baskı tekniklerine ve duvar resimleri uygulamasına her zaman çok önem verdi. ''Ankara'da Anadolu Gösteri Merkezinde 984  m2  lik dış cephe duvar resmi uygulaması yaptım, fakat yerel yönetimlerin anlaşmazlıkları nedeniyle bina yıkıldı'' diyerek bir anısını anlattı. 
       Sanatçımız, 1993 yılında çocuklara yönelik dersler verdi. Daha sonra  Güzel Sanatlar Fakülteleri ve liselerine yıllarca sanatsal eğitim verdi. 2001 yılında ise, kurucusu olduğu T.C. M.E.B. Mehmet Ali Doğan Sanatevi'ni açtı. Gençlere eğitim vermeyi halen sürdürmektedir. Bu güne kadar iki binin üzerinde gencin akademik eğitime başlamalarına katkıda bulundu.
        Tüm yaşamını Sanat'la kurgulayan Mehmet Ali Doğan, çalışmalarını Ankara'daki atölyesinde sürdürüyor. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında, müzelerde, özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı, U.P.S.D. üyesi ve Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneğinde (B.R.H.D) 6 yıl dernek yönetiminde görev yaptıktan sonra oy birliğiyle 2012-2016 yılları arasında dernek başkanlığı yaptı.
         21 Eylül 2019 tarihinde açılan sergi 16 Ekim 2019 tarihine kadar Emin Antik Sanat Galerisi'nde sanatseverleri bekliyor.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları