https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ELİFİM SANAT ATÖLYESİ,8 RESSAM 200 ESER

Ankara Zafer Çarşısı Sanat Galerisi 20 Ocak 2020 tarihinde yeni bir sergiye imza attı.

24.01.2020 10:11 tarihinde yayınlandı 291 defa okundu 0 defa yorumlandı
ELİFİM SANAT ATÖLYESİ,8 RESSAM 200 ESER
       Yenimahalle Elifim Resim Atölyesi'nde çalışmalarını sürdüren 8 ressama ait 200 yağlı boya resim sanatseverlerle buluştu. Fotoğraf çalışmalarından düzenlenen resimlerin yanında dekoratif figürler, portre çalışmaları,doğa ve hayvan figürleri gibi birçok temaya sahip eserin bulunduğu sergi yoğun bir kalabalığa sahne oldu.
         Sergiye; Asiye Yılmaz, Fatma Erdemir, Gül Demirtaş, Hatice Yavuz, Kamile Şentürk, Nihal Şahin ve Yasemin Öztürk eserleriyle katıldı.
         ''Elifim Resim Atölyesi'' resim sergisinin  açılışını Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar yaptı.Başkan Yaşar, sergide bulunan eserleri tek tek inceleyerek ressamları tebrik etti. Yaşar, ''Barışı, sevgiyi, kardeşliği, ülkemizin kültürünü ve geçmişten gelen değerlerini insana öğretmesi açısından sanata büyük önem veriyorum.Bir toplumun gelişmişlik seviyesini anlamak için o ülkede sanata verilen değere bakmak gerekiyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşabilmemiz için kültüre, sanata ve sanatçıya önem vermemiz gerekiyor. 5 gün boyunca açık olacak bu serginin yoğun ilgi göreceğine inanıyorum. Eserleri sergilenen ressamlarımıza başarılar diliyorum'' diye konuştu.
          ''Elifim Resim Atölyesi'' Yağlı Boya Resim Sergisi 25 Ocak 2020 tarihine kadar sanatseverleri bekliyor.
           Öğretmenleri Azize Dinçer eşliğinde güzel eserler sergileyen ressamlarımızı kutlarız.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları