https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

EĞİTİM ZİLİ MİNİKLER İÇİN ÇALDI

Okullarda yüz yüze eğitimin, ilk aşamada anaokulu ve ilkokul birinci sınıf düzeyinde 21 Eylül Pazartesi günü başlayacağının açıklanmasının ardından bugün ilk ders zili çaldı.

21.09.2020 10:48 tarihinde yayınlandı 68 defa okundu 0 defa yorumlandı
EĞİTİM ZİLİ MİNİKLER İÇİN ÇALDI
Anaokulu öğrencileri ve birinci sınıf öğrencileri tüm yurt genelinde olduğu gibi Aksu’da da eğitim ve öğretime başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda gerekli tüm tedbirleri aldı. Aksu’daki eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme kontrol kılavuzuna uygun olarak tüm okullarda gerekli tedbirler alınarak 1 bağımsız anaokulu ve 27 ilkokulda e-okulda kayıtlı toplam 1.258 anasınıfı öğrencisinden veli izin belgesi ile devam edecek 444 öğrenci ve e-okula kayıtlı toplam 1.162,1. Sınıf öğrencisinden veli izin belgesi ile devam edecek 917 öğrenci okula uyum etkinlikleri kapsamında ilk yüz yüze eğitimini aldı.
Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar Melek Mustafa Hamursuz Anaokulunu ziyaret ederek, anasınıfındaki öğrencilerin heyecanını paylaştı. Okulda, koronavirüse karşı gerekli tüm tedbirlerin alındığı gözlendi. Çocuklara hediyeler veren protokol, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.
AKSU’DA SIKI ÖNLEMLER ALINDI
Aksu’daki okullarda öğrenci servisleri ile sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun biçimde toplam 40 hatta 171 öğrenci 7 ilkokul müdürlüğüne taşınacak. Servisçilerle bilgilendirme toplantısı yapılacak. Okullarda kantinler açılmayacak ve yemek servisi yapılmayacak. Okullarda ateş ölçerler bulunacak ancak okula girişlerde ateş ölçümü yapılmayacak. Okul girişlerinde havuzlu paspas ve okul içinde yeterli sayıda dezenfektan noktaları oluşturuldu. Koridorlarda öğrencilerin ihtiyaç duyduğu zaman ulaşabileceği maske temin noktası oluşturuldu. Okulların maske ihtiyacı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından temin edildi. Sınıflar sosyal mesafe kurallarına göre tasarlandı. 21 Eylül’den önce tüm okullarda dezenfektan çalışması yapıldı. Ortak alanlar sosyal mesafe kurallarına göre ayarlanarak gerekli uyarı işaretleri yapılıp yazılar asıldı. Öğrencisini okula göndermek isteyen/istemeyen velilerden izin dilekçeleri toplandı. İsteyen veliler öğrencisini okula göndermeyerek öğrenci uzaktan eğitime katıldı.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları