https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

EBRU SANATÇIMIZ ESENGÜL İNALPULAT ''SEVGİ, BARIŞ, DOSTLUK'' FESTİVALİNDE

Sanatsal faaliyetlerin ağırlıklı olduğu Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük festivallerinden, Karadeniz Ereğli ''Yeniden Sevgi, Barış, Dostluk'' festivali yapıldı.

10.07.2019 12:58 tarihinde yayınlandı 367 defa okundu 0 defa yorumlandı
EBRU SANATÇIMIZ ESENGÜL İNALPULAT ''SEVGİ, BARIŞ, DOSTLUK'' FESTİVALİNDE
       Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bu yıl 21. düzenlenen festival kortej yürüyüşü ile başladı.Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ve protokol üyelerinin de katılımıyla başlayan yürüyüş Anıt önünde kurulan sahnede son buldu. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak konuşmalara geçildi.
         ''Sevgi, Barış, Dostluk'' festivaline ANALSENDER'in organize ettiği geleneksel sanatlar kısmında Ebru Sanatı'nı tanıtmak için, ''Ebru İşliği'' adına Esengül İnalpulat, öğrencisiyle katıldı.
          Üç gün süren festival, Anadolu El Sanatları Yaşatma ve Geliştirme Derneği (ANALSENDER) başkanı Uğur Türker, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Garnizon Komutanı Cemal Özden Yazıcıoğlu'nun ve vatandaşların katılımıyla Rusya, Moldovya, Azerbaycan ve Büyükçekmece Belediyesi halk dansları ekiplerinin gösterileri ile renkli ve çoşkulu bir açılış yapıldı.Sahil bandında bulunan, Gazi Alemdar Gemisi yanında kurulan el sanatları stantlarında, farklı illerden gelen sanatçı ve ustalar ürünlerini tanıtmak için sergi alanındaydı.
           Belediye Başkanı Posbıyık konuşmasında, ''5 yıl aradan sonra Ereğli'nin festival özlediğini, ilçeye yeniden canlılık geldiğini gördüm.'' dedi.
           Festival boyunca yapılan  etkinlikler, ses sanatçılarının ve el sanatları ustalarının performans gösterileri ile devam etti. Son gün ise bu yılın, ''Sevgi,Barış, Dostluk'' ödülü İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İMAMOĞLU'na verildi.
          Başarılı Ebru sanatçımız Esengül İnalpulat ve öğrencisi Emek Turan'ı kutlarız.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları