https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

DÜNYA BAŞKENTLERİ BİR ARAYA GELDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi korona virüs salgını ile mücadelesini etkin bir şekilde sürdürürken, bu mücadelesini ileri bir boyuta taşıyarak dünya başkentleriyle paylaşmaya başladı.

27.05.2020 21:29 tarihinde yayınlandı 139 defa okundu 0 defa yorumlandı
DÜNYA BAŞKENTLERİ BİR ARAYA GELDİ
     Başkan Yavaş'ın öncülüğünde  ''Covid-19'a karşı Dünya Başkentlileri Platformu'' kuruldu. ''Türkiye Cumhuriyetinin Başkenti Ankara olarak tüm dünya başkentlerini  bir araya getiren 'Covit-19 Başkentler Dayanışması platformu kurduk'' açıklaması yapıldı.
         ''Sorun küresel, çözüm yerel'' ilkesiyle harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, günlük makalelerin paylaşıldığı platformu Covid-19 salgınına karşı yardım önerisinde bulunan ve talep eden şehirler için bir dayanışma aracı haline dönüştürdü.
         Sitede dünya haritası üzerinden ülke ülke vaka ve ölüm sayılarına ulaşılırken, günlük bilgiler ve tüm çalışmalar anlık olarak platforma konularak, bilgi ve tecrübe paylaşımı başkentler arasında görülüyor. 
          Platformda, ''Atina, Bağdat, Bangkok, Budapeşte, Banjul, Bişkek, Bürüksel, Buenos Aires, Bükreş, Dnipro, Doha, Guanco, İslamabad, Kanberre, Karkiv, Kiev, Lefkoşa Türk Belediyesi, Londra, Lübliyana, Mabuto, Moskova, Nur-Sultan, Paris, Pekin, Priştine, Riga, Saraybosna, Sejong, Seul, Shenzhen, Singapur, Tahran, Taipei, Talin, Tiflis, Tiran, Tokyo, Tunus, Ulan Batur, Vaşington, Viyana ve  Zagrep'' başkentleri yer alıyor.
          Bu platformda bulunan başkentler, korona virüsle ilgili tedbir ve tecrübeleri 102 dilde yayımlanan ''www.capitalsinitiative.org'' internet sitesi üzerinden ulaşıyorlar.
        Sağlıklı günlere.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları