https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

Doyran’da yerel üretici tezgahları yenileniyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, muhtar buluşmalarında dile getirilen bir talebi daha yerine getiriyor.

27.02.2020 16:56 tarihinde yayınlandı 151 defa okundu 0 defa yorumlandı
Doyran’da yerel üretici  tezgahları yenileniyor
Konyaaltı İlçesi Doyran Mahallesi’nde yerel üreticilerin ürünlerini sunma imkanı bulduğu pazar yerine üreticiler için modern tezgahlar yapılıyor. Pazar yerindeki yetersiz olan tezgah sayısı da artırılıyor.
Yerelden kalkınmayla refah düzeyi ve yaşam kalitesi yüksek bir kent hedefi ile çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, muhtarların acil taleplerini söz verdiği gibi hayata geçiriyor. Başkan Böcek, Konyaaltı mahalle muhtarıyla olan buluşmasında Doyran pazar yerindeki üretici satış tezgahlarının çürüdüğünü belirterek, yenilenmesini isteyen Doyran Çamlıbel Mahalle Muhtarı Halil Özcan’ın talebini yerine getirdi.
MODERN TEZGAHLAR YAPILIYOR
Başkan Böcek’in talimatıyla Doyran, Çamlıbel ve Gökçam mahallelerindeki üreticilerin direkt tüketici ile buluştuğu pazar alanında yenileme çalışması başlatıldı. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, özellikle hafta sonu yüzlerce vatandaşın alışverişini yaptığı pazar alanında eskiyen ve yıkılan tezgahların yerine modern tezgahlar yapıyor. Yetersiz olan tezgah sayısını artıran Büyükşehir Belediyesi, pazarcı esnafının olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için de tezgahların üzerini kapatıyor.
TALEBİMİZ HEMEN YERİNE GETİRİLDİ
Doyran ve çevresindeki üreticilerin ürünlerini vatandaşla buluşturduğu pazar yerinin özellikle hafta sonları yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Doyran Çamlıbel Mahalle Muhtarı Halil Özcan, “Esnafımızın satış yaptığı tezgahlarda göçme yaşandı. Ayrıca Pazar tezgahları yetersiz olduğu için esnaf da ürünlerini yerlere sermek zorunda kalıyordu. Muhtar buluşmasında pazar tezgahlarımızın yenilenmesi talebimizi ilettik. Talebimiz hemen yerine getirilerek, çalışma başlatıldı. Şu anda 19 tane yeni tezgah yapılıyor. Başkanımız Muhittin Böcek’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.
ESKİ TEZGAHLAR ÇÜRÜMÜŞTÜ
Doyran Mahalle Muhtarı Muharrem Akman da Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e pazarcı esnafının sesini duyduğu için teşekkür etti. Esnaf Hasan Buzkıran ise “Pazarcı esnafımızın önceden satış yaptığı tezgahlar kötüydü, direk ayaklarında çürükler vardı, bu yüzden göçme yaşandı. Üzücü durumlar yaşanabilirdi. Büyükşehir Belediyemiz şimdi bu tezgahları yeniliyor. Çok mutluyuz” dedi.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları