https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

DOKTOR VE RESSAM MEHMET EMİN ÖZER'İ KAYBETTİK

Doktor, Ressam Mehmet Emin Özer'i kaybettik. Özer.uzun süredir mücadele ettiği pankreas kanserine yenik düştü.

06.10.2020 10:54 tarihinde yayınlandı 122 defa okundu 0 defa yorumlandı
DOKTOR VE RESSAM MEHMET EMİN ÖZER'İ KAYBETTİK
     Alanya doğumlu olan, Mehmet Emin Özer, ilkokulu Eğirdir ve Antalya'da okudu. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Çocukluk ve gençlik dönemi göl ve deniz kıyılarında geçen sanatçının resimlerinde  göl, deniz ve kayıklar  hep ön planda oldu.Lisede resim öğretmeninin desteği ile önce karikatür, sonra yağlı boya çalışmaya başladı.
      Özer, Üniversite bittikten sonra, çalışmalarına kesintilerle devam etti. 2003 yılında kızı İdil'in doğumuyla beraber, ara vermeksizin resim çalışmalarına başladı.
        Sanatçı için, ''Deniz'' özgürlük ve sonsuzluk, ''Kayık'' ise; emek, gelenek ve samimiyeti ifade ediyordu. ''Yaratıcı'' ve ''Fantastik Manzara'' anlayışı ile resimlerini yaptı. Çocuk dünyasındaki görsel heyecanları, düş atmosferine sokup tuvaline yansıttı. Ankara'da ki atölyesinde çalışmalarına devam ediyordu.
    Sanatçımız, 5 Ekim 2020 tarihinde Alanya Gürses Camii'nde kılınan ikindi namazı ardından Bektaş Aile Mezarlığı'nda defnedildi.
    Sanat ve Tıp Camiasında ölümüyle büyük üzüntü yaratan Özer'e Allah'tan rahmet ailesi ve sevenlerine sabır dileriz. Nurlarda uyusun.
 
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları