https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

DEVLET MİLLETİNE BİR TELEFON KADAR YAKIN

Koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş ve üzeri vatandaşlara İçişleri Bakanlığı genelgesiyle sokağa çıkma yasağı getirilmiş, vatandaşların ihtiyaçları için ise Aksu Kaymakamlığı bünyesinde polis,jandarma, bekçi, belediye personeli gibi kamu çalışanlarından oluşan vefa sosyal destek grupları kuruldu.

06.04.2020 11:33 tarihinde yayınlandı 131 defa okundu 0 defa yorumlandı
DEVLET MİLLETİNE BİR TELEFON KADAR YAKIN
Aksu Kaymakamı Aydın Ergün başkanlığında “Aksu Vefa Sosyal Destek Grubu” kuruldu.Kaymakamlık bünyesinde kurulan iletişim merkezinde ilçe sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşların 7/24 ihtiyaçlarının karşılanacağı ekipler görevlendirildi.Aksu Kaymakamı Aydın Ergün 24 saat ekiplerle irtibat halinde olup tüm çalışmaları yakından takip ediyor.
ALIŞVERİŞLERİNİ YAPIYORUZ
İletişim merkezlerine ulaşan vatandaşların market,pazar ve eczane gibi ihtiyaçlarını ekipler not alıp karşılıyor evlerine teslim ediyorlar.Vatandaşların taleplerine mümkün mertebe karşılamaya çalışan ekipler 7/24 çalışmaktalar.
MAAŞ ÇEKİM EKİBİ KURULDU
65 yaş ve üstü kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların maaşları ilgili bankalara talimat gönderilerek çekilip ekiplerce vatandaşların evlerinde kendilerine imza karşılığında teslim ediliyor.
YARDIM PAKETLERİ DAĞITILIYOR
65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan kimsesizlere ekiplerce yardım paketleri dağıtılıyor.Paketlerin dağıtımı vakıftan yardım alan ve almayan olarak ayrım yapılmadan ulaştırılıyor.
Milletin bu zor günlerinde Aksu’da ikamet eden ihtiyaç sahipleri 0242 426 39 39 Aksu Vefa Sosyal Destek Grubuna veya 0242 426 39 30 Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na ulaşabiliyorlar.Vatandaşlar aynı zamanda bulundukları mahallenin muhtarları aracılığı ile yardım talebinde bulunabiliyorlar.Ekipler vatandaşların ihtiyaçlarına anında çözüm üretmek için çalışıyorlar.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları