https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

CUMHURİYETİN 96. YILI SANATLA KUTLANDI

Kurulduğu günden bugüne kadar çeşitli sanat projeleri düzenleyen, sanatı ve sanatçıyı destekleyen kuruluşlardan biri olan Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi, artık gelenekleşen ''Cumhuriyet'' sergisini Ankaralı sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

01.11.2019 16:07 tarihinde yayınlandı 406 defa okundu 0 defa yorumlandı
CUMHURİYETİN 96. YILI SANATLA KUTLANDI
          Portakal Çiçeği Uluslararası Sanat Kolonisi'nin, Berlin'de başlayan ve yıllardır farklı illerde devam eden Cumhuriyet Sergisi bu yıl da Başkent Port Art Gallery'de 29 Ekim 2019 tarihinde açıldı.100'den fazla sanatçının katıldığı, çok önemli isimlerin yanında, orta kuşak ve genç sanatçıların eserlerine de yer veriliyor.
         Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen sanatçı ve sanatseverin katılımıyla çok kalabalık ve görkemli bir sergi açılışı gerçekleşti. Sergi öncesinde sanatçılarla yapılan Anıtkabir ziyaretine de katılım çok yoğun oldu.
         Koloninin kurucusu Ahmet Şahin ve CEO'su  Hakan Körpi, ''Cumhuriyetimizin 96. yılı için bir sanat şöleni hazırladık. Bu sergi için özellikle Cumhuriyetimizin kurulduğu il olan Başkent Ankara'yı tercih ettik. Cumhuriyete ve sanata gönül veren tüm dostları bekliyoruz. Cumhuriyet için, sanat için birlikteyiz'' dediler.
         Sanatçıların çoğunun Ankara'ya gelerek bizzat katılımı, sanatseverlerle sanatçıların bir araya gelip tanışma, sohbet etme, eserleri hakkında bilgi alma şansını oluşturdu ve Cumhuriyet Bayramı bir sanat etkinliği ile kutlanmış oldu.
         29 Ekim 2019 tarihinde açılan sergi, 12 Kasım 2019 tarihine kadar gezilebilir.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları