https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ ÇANKAYA ŞUBESİ SERGİ AÇTI

Cumhuriyet Kadınları Derneği Çankaya Şubesi tarafından, ''Kadın Emeği Üreten Eller'' sergisi 6 Mart 2020 tarihinde Ankara Zafer Çarşısı Sergi Salonu'nda açıldı.

09.03.2020 16:10 tarihinde yayınlandı 282 defa okundu 0 defa yorumlandı
CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ ÇANKAYA ŞUBESİ SERGİ AÇTI
     Cumhuriyet Kadınları Derneği; Ulusal Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Devrimleri ile kazanılmış olan ekonomik ve siyasal bağımsızlığın, özgürlük, demokrasi ve aydınlanmanın korunması, savunulması, ülke ve halk yararına geliştirilmesi için çalışan bir sivil toplum kuruluşu. Çok önemli çalışmalara imza atan kuruluş, bu etkinliklerine bir yenisini ekledi.
     Cumhuriyet Kadınları Derneği Çankaya Şubesi'nin  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri kapsamında, şube üye ve gönüllüleri 40 kadın kendi el emeği ürünü olan örgü, takı, keçe, ahşap işleri gibi sanat dalında ''Kadın Emeği Üreten Eller'' sergisinde satış imkanıyla,  kadın el emeğinin değerlendirilmesine katkı sağlamış oldu.
     Üç gün süren sergide; Yazar Ayşe Kaygusuz Şimşek 6 Mart Cuma günü saat 15.00-17.00, Şerife Yıldız 7 Mart Cumartesi günü 10.00-14.00, Mustafa Solak 8 Mart Pazar günü 14.30-16.30  Merve Suna Özel Özcan, saatleri arasında imza günleri etkinliğe katıldı.
    Cumhuriyet Kadınları Derneği Çankaya Şube Başkanı Neslihan Özfidan, ''Çankaya Şubesi olarak, Ankara'daki  kadınlarımıza el emekleri ile ürettiklerini, Zafer Çarşısı Sergi Salonu'nda sergileme imkanı yarattık. Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte, bu etkinliğe katılıp kadın dayanışmasını güçlendirmeye çalıştık.  Bu sayede kadınlarımız, emeklerinin ev ekonomisine katkı sağlayabileceğini görmüş oldular. Çeyizinden oyalı yazmasını bile çıkartıp gelen hanımlarımız vardı. Bu tip kermesleri düzenli  hale getireceğiz'' diye ifade etti.
    Cumhuriyet Kadınları Derneği Çankaya Şubesi, bu sergiyle güzel bir etkinliğe imza attı. Sergiye katılan kadınlar memnuniyetlerini dile getirdiler.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları