https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

CUMHUR İTTİFAKINA GÖLGE DÜŞÜRMEYELİM

Kamuoyunda dolaşan AKSU MHP'YE verildi gibi söylentilere Ak Parti Aksu Belediye Başkan Aday Adayı Zeki Koyun açıklama getirdi.

09.01.2019 16:43 tarihinde yayınlandı 568 defa okundu 0 defa yorumlandı
CUMHUR  İTTİFAKINA GÖLGE DÜŞÜRMEYELİM
   2 haftadır Aksu kamuoyunu meşgul eden söylentilere net açıklama yapan Koyun, kamuoyunda dolaşan bu söylentilerin algı operasyonu olduğuna dikkat çekerek ''Mantıklı düşünmek gerekirse son seçimleri değerlendirdiğimizde AK Parti'nin 16. 166, MHP'nin ise 4794 oyu var. Yani buda demektir ki Aksu'da AK Partinin kemik oy olarak ortalama 16 bin oyu var. Cumhur İttifakı'nda Aksu Belediye Başkan adaylığı mantık çerçevesinde verilmelidir. Çünkü burada kalıplaşmış bir AK Parti kitlesi var. 16 bin 166 nerede ? 4 bin 794 nerede?
  Henüz genel merkezden net bir karar gelmeden sanki bu iş pazarlık yapılıyor gibi olmamalı. Genel merkezin pazarlık yapma gibi bir tutumu yok. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ''Sayın Erdoğan'a Cumhur İttifakı'nda uyacağız'' ilkesi üzerinden hareket edilmesi gerekirken Aksu MHP'ye verilmeli gibi bir algı neden yaratılıyor  anlam veremiyoruz. Net kararı genel merkezler verecektir. Bizler Cumhur İttifakı'na zarar vermeden çalışmalarımıza devam ediyoruz.''dedi.
PROJELERİMİZ HAZIR
   2 Ay önce aday adaylığını açıklayan Zeki Koyun projelerinin 5 yıldır hazır olduğunu  ifade ederek ''Tüm Aksu halkının da bildiği gibi geçtiğimiz dönem de aday adayıydım, adaylık verilmedi diye çalışmalarımı hiç bir zaman bırakmadım, belediyemize de her zaman destek oldum ve bu günler için Aksu'nun ihtiyacı olan projeler üzerinde 5 yıl çalışarak hazır hale getirdim. ''dedi.
Aksu için 14 projesinin de hazır olduğunu kaydeden Zeki Koyun ''14 projede Aksu için faydalı projeler, gerek istihdam alanında gerekse sosyal donatı alanı olarak hepsi Aksulular için hazırlandı. Projelerden bir örnek vermek gerekirse Aksu'nun uzun  yıllardır sosyal donatı alanına ihtiyacı var. 70 bin nüfuslu bir ilçeyi bir arada tutmak ve Aksu merkezini hareketlendirmek için hem ticari anlamda hem de sosyal kültürel etkinlik anlamında Aksu'nun dört dörtlük bir millet bahçesine ihtiyacı var. Millet bahçesi, Aksunun merkezinde 10 bin metrekare alana sahip 10 işletmeye istihdam sağlayacak günlük bin kişinin faydalanabileceği sosyal ve kültürel bir alan olacak. Burada yerli malı etkinliklerinden tutunda, yerel festivallere kadar birçok etkinlik yapılabilecek. Bu aktardığımız bilgiler Millet Bahçesine sadece bir kaç örnek çok daha fazlası seçimi kazandığımızda gelecek.''dedi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları