https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ÇUBUK-1 BARAJI ANKARALILAR'IN GÖZDESİ OLDU

Muhteşem doğasının yanı sıra yeşilin her tonunu barındıran Çubuk-1 Barajı son günlerde 7'den 70'e Başkentlilerin ziyaret ettiği yerlerin başında gelmeye başladı.

17.11.2020 11:14 tarihinde yayınlandı 49 defa okundu 0 defa yorumlandı
ÇUBUK-1 BARAJI ANKARALILAR'IN GÖZDESİ OLDU
    Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda açılışını gerçekleştirdiği Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı eski görkemli günlerine döndü.
    Cumhuriyet döneminin ilk barajı olan ve tepeden tırnağa yeniden restore edilerek hizmete açılan baraj, özellikle hafta sonları uğrak noktası oldu.
    Yenilenen çevresi, oyun alanları, Atatürk Evi, Seyir Tepesi, bisiklet ve yürüyüş yolları, etkinlik ve mesire alanları, serası ile spor sahasının yer aldığı ve merkeze yakın olan Çubuk-1 Barajı'nda vatandaşlar çocuklarıyla birlikte keyifli dakikalar geçiriyor.
     Feza Gürsey Bilim Merkezi'nin her hafta farklı park ve rekreasyon alanlarında çocuklara yönelik gerçekleştirdiği eğlenceli bilim gösterisinin bu haftaki adresi Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı idi.
      Feza Gürsey Bilim Merkezi eğitmenlerinden Neslihan Küçükkahveci, çocukların eğlenirken daha kolay öğrendiğine dikkat çekerek, ''7-10 yaş arası çocuklara yönelik sıvı azot gösterisi ve deneyler yaptık. Pandemi süreci nedeniyle bize gelemedikleri için biz onlara ulaştık. Çubuk-1 Barajı'na gelen çocuklarımız için de sürpriz oldu, bilim gösterimize katıldılar'' dedi.
       Çubuk-1 Barajı Rekreasyon Alanı'nı ziyaret eden Başkentliler ise Başkan Mansur Yavaş'a teşekkür ettiler.
       Her zaman doğru işlere imza atan Başkanımız Mansur Yavaş'ı kutluyoruz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları