https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ÇOCUK KİTAPLARI YAZARIMIZ YASEMİN ÇALIKIR

Çocuk kitapları yazarımız Yasemin Çalıkır, ''Çocukları mutlu etmek için yazıyorum'' dediği kitaplarını okullarda imzalıyor.

07.02.2020 10:06 tarihinde yayınlandı 503 defa okundu 0 defa yorumlandı
ÇOCUK KİTAPLARI YAZARIMIZ YASEMİN ÇALIKIR
          Yasemin Çalıkır, 1974 Ankara doğumlu. A.Ö.D Özel Tevfik Fikret Lisesi mezunu. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık Bölümünü bitirdi. Uzun süre Kuzey Afrika projelerinde çevirmen olarak görev yaptı. 2007 yılında ise kızı Ela'nın doğumu Çalıkır için dönüm noktası oldu. ''Kızım Ela'nın doğmasıyla yeni bir serüvene atılmış oldum. Hayatımın ne kadar büyüleyici bir şekilde değiştiğini ve güzelleştiğini gördüm. Anne olmanın her aşamasından büyük keyif aldım ve almaktayım'' diye konuştu.
          Ella ve Yoyo'nun Yuvası'' çocuk kitabı için ''Çocukları mutlu etmek için yazdığım, olumlu mesajlar içeren, oyuncak bir kedi ile küçük bir kızın hikayesi. Bu serüven, teyzesinin Ella'ya doğum günü için yaptığı bir oyuncakla başlıyor. Çocukların doğal, saf ve renkli dünyası benim için inanılmaz bir kaynak. Onlardan öğrendiğim o kadar çok şey var ki. Tüm duygu ve deneyimleri içine bolca sevgi katarak aktarmak beni mutlu ediyor. Hiç tanımadığım yüreklere dokunmak oldukça heyecan verici'' diye ifade etti.
          Çalıkır'ın ''Ella ve Yoyo'nun Yuvası'' seri olarak çalıştığı hala yazmaya devam ettiği kitabı. Bunun dışında, bencillik kavramını konu alan ikinci kitabı ''Sincap Bo'' ise yakında okurlarıyla buluşacak.
          Telif hakkını kitap olarak almayı ve ülkesinin her köşesindeki çocuklara bağışlamayı tercih eden bir yazar Yasemin Çalıkır. Amacı, öğretmenlerle birlikte çalışıp köy okullarında kütüphaneler kurmak, mümkün olduğunca çok çocuğa ulaşmak, onların geleceğine bir parça da olsa katkı sağlamak. 
         Yazar Yasemin Çalıkır'a, bu güzel projeleri için teşekkür eder, başarılarını devamını dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları