https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

CK Enerji Akdeniz Elektrik’ten 4 hastaneye akülü sandalye şarj istasyonu

Hayatı Aydınlat Projesi ile engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen CK Enerji Akdeniz Elektrik, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ile yaptığı protokol çerçevesinde 4 hastaneye akülü sandalye şarj istasyonu kuracak.

27.02.2020 16:52 tarihinde yayınlandı 137 defa okundu 0 defa yorumlandı
CK Enerji Akdeniz Elektrik’ten  4 hastaneye akülü sandalye şarj istasyonu
Sosyal sorumluluk projeleriyle sektörde öne çıkan CK Enerji Akdeniz Elektrik, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak üzere 2016 yılında başlatılan Hayatı Aydınlat Projesi’nin kapsamını genişletti. Proje çerçevesinde çalışanlarının katılımı ile düzenlenen Hayatı Aydınlat Konserleri’nden elde edilen gelirle bugüne kadar Antalya şehir merkezinde çeşitli noktalara akülü sandalye şarj istasyonu kuran CK Enerji Akdeniz Elektrik, 26 Şubat Çarşamba günü Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ile ortak bir protokole imza attı.  Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törene CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli ve Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür katıldı.
 
MART BAŞINDAN İTİBAREN KULLANILMAYA BAŞLANACAK
Protokole göre CK Enerji Akdeniz Elektrik, Atatürk Devlet Hastanesi, Kepez Devlet Hastanesi, S.B.Ü Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde birer akülü sandalye şarj istasyonu kuracak.
İstasyonların temini, kurulum ve bakımlarının kendileri tarafından karşılanacağını dile getiren CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, “Engelli vatandaşlarımızın hayatın içinde yer almasına, sağlık hizmetlerinden çok daha rahat bir şekilde yararlanmasına destek olmak istiyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü’müz ile hayata geçirdiğimiz bu proje sayesinde 4 hastanemizde Mart başından itibaren akülü sandalye şarj istasyonlarımız devreye girmiş olacak. Vatandaşlarımız günün her saatinde ücretsiz olarak bu istasyonlardan akülü sandalyelerini şarj edebilecek. Çalışanlarımızdan oluşan gönüllü koromuzun Nisan ayı başlarında vereceği konser ve gelirleri ile şarj istasyonları kurmaya devam edeceğiz ” dedi.
Protokolün imza töreninde konuşan Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür de “CK Akdeniz İle yapılan bu protokol engelli vatandaşlarımızın sağlık hizmeti alırken iş ve işlemlerini kolaylaştıracak. Enerji kesintisi olmaksızın hastanelerde geçen tüm süre boyunca akülü araçlarını kullanabilecekler” değerlendirmesinde bulundu.
 
 
ŞARJ İSTASYONLARI GÖNÜLLÜ KORO İLE KURULUYOR
Hayatı Aydınlat Projesi çerçevesinde CK Enerji Akdeniz Elektrik’te çalışan gönüllülerden oluşan koro her yıl konser etkinliği düzenliyor ve konserden elde edilen gelirle engelliler yararına akülü sandalye şarj istasyonları kuruluyor. 2020 konseri için provalarına hız veren CK Enerji çalışanları, 2020 konserlerini nisan ayı içerisinde gerçekleştirecek.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları