https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ÇİFTÇİNİN PARA ETMEYEN MALLARI BUNLAR

Pınarlı Mahalle vatandaşları bedava kabağı duyunca adeta yarış yaptı. Çiftçilerin para etmeyen ve hal tarafından alınmayan ürünleri vatandaşlara bedava dağıtılmaya başlandı.

12.06.2019 14:24 tarihinde yayınlandı 396 defa okundu 0 defa yorumlandı
ÇİFTÇİNİN PARA ETMEYEN MALLARI BUNLAR
   Pazartesi sabah saatlerinde Çamköy Mahallesi'nde çiftçilikle uğraşan bir vatandaş Antalya Toptancı Haline serasından topladığı kabakları satmak için götürdü ve ne yazık ki 3 ton kabağı elinde kaldı. Duruma öfkelenen çifti Cırnık Köprüsüne emek emek büyütüp topladığı kabakları dökmek isterken yine Çamköy'ün bilinen esnaflarından Hüseyin Kubat ''Dökme mahalleye götürelim dağıtalım, vatandaş yesin''diyerek çiftçiyi ikna etti. Kubat'ın sözüne onay veren çifti kamyonundaki 3 ton kabağı vince dökerek Pınarlı Mahallesine gönderdi.
   Vatandaşlar açılan kabak tezgahına önce önyargılı yaklaşırken ücretsiz olduğunu duyduklarında bebek ve pazar arabaları, koliler ve poşetlerle adeta kabak yarışına girdiler. Olaya öncü olan Hüseyin Kubat, 3 tonu geçen sebzenin çöpe dökülüp ziyan olacağına bu gibi durumlarda vatandaşlara yardım edilmesi gerektiğine dikkat çekti.
 Haber: Ayşe Yıldırım

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları