https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM KENTSEL DÖNÜŞÜM BÖLGESİNİ GEZDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, beraberinde Ankara Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ile Altındağ ilçesinde kentsel dönüşüm bölgelerini gezdi.

02.09.2019 09:16 tarihinde yayınlandı 293 defa okundu 0 defa yorumlandı
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM KENTSEL DÖNÜŞÜM BÖLGESİNİ GEZDİ
        Ankara Kalesi çevresinde, Hacıbayram Mahallesi ve İtfaiye Meydanı'nda incelemelerde bulunan Bakan Kurum, vatandaşlarla sohbet edip, sorunlarını dinledi.
         Beraberindekilerle ilçede yapılacak kentsel dönüşüme ilişkin görüş alışverişinde  bulunan Kurum, Hacıbayram Mahallesi'nde basın mensuplarına açıklama yaptı.
          İlk olarak Kale Mahallesini gezen Kurum, ardından tarihi Yahudi Mahallesine, şimdiki adıyla Hacıbayram Mahallesine geçti, Vatandaşlara, ''Sahada birebir gezerek tespitler yapıyoruz.  Sizlere söz verdiklerimizi yapmak için burada bulunmaktayız'' dedi.
         Ankaralıların, ''Hergele Meydanı'' olarak bildiği 216 binanın yer aldığı yaklaşık 35 bin metrekarelik alanda önemli bir projeyi hayata geçireceklerini dile getiren Kurum, ilk etapta ''Hergele Meydanı'' ile başlayıp Melike Hatun Camii etrafında tarihin, kültürün ön plana çıkarılacağı çok önemli bu kentsel dönüşüm projesini Bakanlık, Altındağ Belediyesi, TOKİ, İller  Bankası Genel Müdürlüğü ve Altyapı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü olarak gerçekleştireceklerini kaydetti.
        Kurum, bölgedeki esnafın da görüş ve düşüncelerini aldıklarını ifade ederek esnafı, vatandaşı mağdur etmeyeceklerinin altını çizdi. Ayrıca, ''Hergele Meydanı'' ile başlayıp eski ''Yahudi Mahallesi'' olarak bilinen 270 bin metrekarelik alanda çalışmalar yapacaklarını işaret ederek, bölgedeki 895 yapıdan 191'inin tescilli olduğunu, burada bir de sinagog bulunduğunu aktardı.
        Vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayan Bakan Kurum bölgeden ayrıldı.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları