https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ÇAVUŞOĞLU, “AKSU’NUN SORUNLARINI BİR BİR ÇÖZDÜK”

27.03.2019 13:46 tarihinde yayınlandı 200 defa okundu 0 defa yorumlandı
ÇAVUŞOĞLU, “AKSU’NUN SORUNLARINI BİR BİR ÇÖZDÜK”
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Aksulularla buluştu. Aksu’ya ayrı önem verdiklerini ifade eden Bakan Çavuşoğlu, “Aksu’nun kronikleşmiş sorunlarını bir bir çözdük. TBMM’de ilçeler için kolay kolay özel yasalar çıkmaz. Ama biz Aksu’nun iki mahallesine özel yasa çıkardık. Önümüzdeki 5 yıl hamle yılı olacak” dedi. Cumhur İttifakı AK Parti Aksu Belediye Başkan Adayı, mevcut Başkan Halil Şahin ise Aksu’da şehirleşme yolunda ciddi adımlar atıldığını vurgulayarak, “Daha yapacak çok işimiz var.”  şeklinde konuştu.
 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesi Aksu’daydı. İlçe sakinleriyle bir araya gelen Bakan Çavuşoğlu, Aksu’nun önemli sorunlarını çözdüklerini kaydetti. Çavuşoğlu, “TBMM’de özel yasalar çıkararak Atatürk ve Çalkaya mülkiyet sorunlarını çözdük. Aksu’nun sorunlarına duyarsız değiliz. 2B’de istekleriniz oldu, sizin taleplerinize göre esneklik gösterdik. Yeni gelecek taleplere de duyarsız kalmayız. Bizim adaylarımız dışındakilerin hepsi genel şeyler söylüyor, sadece bizim adaylarımız proje anlatıyor. Şehri yönetmek kolay mı? Biz Aksu’da yola devam diyeceğiz. Hizmetlerin arka arkaya gelmesi için çalışacağız. Aksu her açıdan Antalya’nın en kritik ilçesi. Büyük ulaşım projeleri ya Aksu’dan geçiyor ya da Aksu’da birleşiyor. İlerleyen süreçte iki farklı taraftan Antalya’ya hızlı tren gelecek. Hızlı trenle ilgili çiftçilerin zarar görmemesi için gerekli güzergah değişikliklerini yaptık. Hassasiyet gösteriyoruz. 3 Nisan’da hükümet konağının ihalesini yapacağız. 300 yataklı hastane yapıyoruz. Okullar bölgesinde kapalı spor salonu yapacağız" dedi.
 
Aksu halkının hizmetin en iyisini hak ettiğini vurgulayan Çavuşoğlu, “Antalya, Aksu ne kadar güçlenirse ülkemiz de o kadar gelişir. Aksu’nun gelişmesi için bu seçimler çok önemli. Ülkemizin bekası, geleceği için bu seçimler çok önemli. 31 Mart akşamı Aksu’dan çok güzel haberler bekliyorum.” diyerek Başkan Şahin’e destek istedi.
ŞAHİN, DOLU DOLU 5 YIL GEÇİRDİK”
Mitingde konuşma yaparak hizmetlerini bir kez de burada vatandaşlarla paylaşan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, “Bize verilen 5 seneyi dolu dolu geçirdik. Ben demeyle hizmet yapılmaz, biz diyerek hizmetlerimizi yaptık. Macun deresi sorununu çözdük, hayırseverlerin ve devletimizin katkısıyla ilçeye 9 yeni okul kazandırdık, hastane inşaatı başladı, mülkiyet sorunları çözülüyor, Hükümet konağımızın ihalesi 3 Nisanda yapılacak. Pırıl pırıl bir şehir oluşturmaya çalışıyoruz. Aksu’da ciddi işler yaptık, yıllardır çözülemeyen sorunları çözdük. Sizlerin sağduyusuna güveniyor, bir beş yıl daha birlikte olacağımıza inanıyoruz.” şeklinde konuştu. 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları